Denní a noční prádlo pro podzim a zimu 2016/17

16. 09 2016 | Kolekce dámského prádla vyzařují hravost, rafinovanost, jemnost, svůdnost a zejména ženskost. I prosté modely jsou zdobené krajkou nebo výšivkou. Dekorativní prvky se často uplatní i na zadním díle prádla. V souladu s novou objemnější siluetou vrchního dámského oblečení se do módy vracejí kalhotky s širší nohavičkou (french knickers), které mohou být i alternativou k nočnímu prádlu ve stylu 80. let.  

 

Pánské kolekce prádla respektují racionální přístup mužů, kteří jen neradi mění svou oblíbenou značku, střih a barvu. V nabídce je víc koordinovaných programů, které stírají hranice mezi nočním prádlem, domácím a vrchním oblečením. Lze tak kombinovat různé oděvní součásti podle momentální nálady a dokonce v nich vyjít ven.

 

DÁMSKÉ PRÁDLO

              

Femininní výraz dámského prádla podtrhují barvy, které v zimě působí jako vitamíny a dokáží projasnit pošmourné dny. Jsou to jednak svěží růžové tóny přes slézovou až po odstín růžového dřeva, které lze ladit s různými pleťovými tóny (nude). Zklidňujícím dojmem působí šedé odstíny kamene a hnědošedá (taupe). Dramatický výraz podtrhuje modrá, petrolejová, královská modrá a safírová přes nové fialové, švestkové až po zářivé červené tóny s černými akcenty. Ve vzorování se uplatní tisky s květinovými, kašmírskými a geometrickými motivy. Luxusní vzhled navozují kombinace minimalistických desénů s fantazijními a florálními vzory. Důležité jsou dekorativní detaily jako výpustky, jemné výšivky, transparentní tylové a krajkové vsadky a další rafinované detaily, vždy však v přiměřené míře podle hesla „méně je více“. V tvarovém řešení se prosazují trojúhelníkové tvary nejen u podprsenek, ale i u výstřihů. Výstřihy zdobí dekorativní romantické krajky, síťoviny, háčkované nebo vyšívané vsadky. Také tvarující prádlo se vyznačuje ženštějším výrazem, který mu dodávají elastické transparentní krajkové vsadky. Kalhotky s volnější nohavičkou (french knickers) z lesklých materiálů v kombinaci s krajkou se mohou nosit pod splývavé šaty a kalhotové sukně (culottes) nebo jako součást nočního prádla. Do módy se vracejí delší pánské pyžamové kabátky, oblíbené v 80. letech, které se nosí samostatně jako noční košile. Moderní domácí oblečení se inspiruje vrchním ošacením a zahrnuje například i ponča, dlouhé vesty v délce ke kolenům, objemnější trička a mikiny, tuniky a kalhoty, pletené kabátky přes domácí šaty. Velký důraz se klade na zpracování detailů působících dojmem ruční práce. Hodně těchto modelů lze nosit třeba na cvičení jógy i jako součást streetwearu.    

 

Zbytek článku se dočtete v dalším vydání časopisu Světu textilu&obuvi.

Diskuse

Speciály