Trendy dámské módy pro zimu 2017/18

28. 11 2017 |   js Praha - Zimní kolekce vyzařují ležérní styl „easy to wear“ s nádechem couture. Městsky interpretovaný athleisure trend dodává i nadále dynamické impulsy, je však víc ženštější díky materiálům jako je velvet, samet, satén a hedvábí. Důležitým aspektem je pohodlí pro nošení, ke kterému přispívají hřejivé, flaušové a vlasové kvality. Femininní vzhled podtrhují měkké materiály, jemný lesk a ušlechtilé kvality, dekorativní detaily nebo metalické efekty.

Zimní barevnost je výraznější. K módním barvám patří červená, od tomatové až po tmavou červenohnědou. Výrazné barvy jako ohnivá červená, pink a tmavé noční odstíny v monochromním ladění umocňují čistou siluetu. Protikladem jsou zimní pastely navozující lehkost a klidné barevné harmonie. K aktuálním barvám patří také velbloudí hnědá, šafránová, měděná, odstíny zelené, modré, neutrální šedé včetně stříbřitých až po černou.

 

V kolekcích se objevují kreativní směsice nejrůznějších vlivů a stylů, od reminiscence na punk a grunge přes historizující vlivy až po athleisure, couture a college. Klasické tvary a vzory se nově interpretují, střihy se dekonstruují a nově skládají. K novému modernímu výrazu přispívá vrstvení, hra se siluetami, proporcemi a kontrastními materiály. Trend ve stylu Gucci mánie směřuje k bohatě zdobeným outfitům pro všední den s charakteristickým leskem a třpytem. Metalické efekty, fóliová povrstvení, pajetky a lurex se objevují na hedvábí, saténu, žakárech, brokátu a sametu. Samet je velmi módním materiálem sezony, od hedvábného sametu přes strečový a viskózový až po roztažné sportovní velury. Uplatní se na šatech, sukních a kalhotových kompletech. Nově se interpretují klasické, maskulinně působící tkaniny a kombinují se s hedvábím a šifonem. Absolutním trendem jsou plyše, imitace kožešin a vlněné flauše. Ve vzorování jsou novinkou puntíky v různých velikostech, které vnášejí do módy hravost. Pestré kamuflážové vzory inovují sportovní námět. Na romantických bluzonech, halenkách a šatech vyniknou florální tisky inspirované japonskými motivy třešňových květů.   

Více se o trendech dámské módy pro zimu 20117/18 dočtete v časopise Svět textilu&obuvi září/říjen 2017

 

Diskuse

Čtěte více

Speciály