48. veletrhy STYL a KABO, Brno, 27.-29. srpna 2016: Největší za posledních pět let

19. 10 2016

Brno – Na vlně ekonomického oživení v České republice se veze i textilní, oděvní a kožedělný průmysl. Plně se to projevilo také na jediných odborných veletrzích této branže u nás, STYLu a KABO, které se konaly 27.-29. srpna  na brněnském Výstavišti.  Rozšířila se výstavní plocha a přibylo firem i značek, představily se desítky nováčků a mnozí dřívější vystavovatelé se do Brna vrátili.  

48. veletrhy STYL a KABO ukázaly nové kolekce i trendy pro jaro a léto 2017 a podle očekávání přilákaly na brněnské výstaviště pět tisíc odborných návštěvníků, obchodníků a nákupčích. „Veletrhy STYL a KABO jako jediná kontraktační akce svého druhu v Česku a na Slovensku opět prokázaly svoji opodstatněnost a potvrdily rostoucí poptávku spotřebitelského trhu obuví, oděvů, kožené galanterie a oděvních doplňků. Potěšitelný je návrat některých domácích výrobců,“ zhodnotil 48. ročník generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš.

Expozice 330 vystavujících firem z 16 zemí zaplnily pavilony P a F. Prezentovalo se celkem 666 módních značek a podíl zahraničních účastníků dosáhl 32 %, nejvíce jich přijelo z Polska, Německa a Slovenska. Mezi českými vystavovateli opět převažovali dovozci, ale počet tuzemských výrobců vzrostl na 83. Celkem 69 firem se na brněnských veletrzích módy prezentovalo poprvé, novinkou byla početná účast firem z Číny, dále měly premiéru například zajímavé oděvní značky z Maďarska, Řecka a Běloruska nebo značky vysoce kvalitní obuvi z Německa, Itálie a Španělska. Rozrostla se sekce metrového textilu a galanterie, kde se poprvé prezentovaly zahraniční firmy s nabídkou inovativních technologií zpracování metráže. V press centru se akreditovalo 54 zástupců médií z České republiky, Rakouska a Slovenska.

Dokončení článku najdete v časopise Svět textilu&obuvi září/říjen 2016