98. ročník Expo Riva Schuh & Gardabags

1. 02 2023

Riva del Garda - “Jsme venku z tunelu,“ tvrdí  pořadatelé   98. ročníku Expo Riva Schuh & Gardabags, jednoho z nejvýznamnějších veletrhů z oblasti obuvi a kožené galanterie na světě. Ten se konal v italském městě Riva del Garda ve dnech 14. až 17. ledna 2023.  

Roberto Pellegrini, předseda Riva del Garda Fierecongressi, k tomu dodává: „Nejistota, do které covid uvrhl celý průmysl, se konečně rozplynula. Expo Riva Schuh & Gardabags se opět stala klíčovou obchodní platformou pro všechny, kdo chtějí nakupovat a prodávat obuv a kožené zboží v celosvětovém měřítku. Čísla ne vždy říkají celek příběh, ale v tomto případě pomáhají vysvětlit, na čem je založena naše spokojenost a optimismus do budoucna." 

Na veletrh přijelo 8 610 návštěvníků  z více než 100 zemí, což je velmi pozitivní číslo. Stoupl i počet nákupčích ze zemí mimo Evropskou unii; zvláště pozoruhodný byl růst počtu návštěvníků z Latinské Ameriky a Východní Asie a Severní Ameriky. Příjemným překvapením byl také příliv návštěvníků  z Izraele, významně vzrostl i počet italských návštěvníků. 

 
„Bylo velmi potěšující vidět tolik delegací z celého světa, které ocenily rozmanitost nabídky v Riva del Garda,“ říká Alessandra Albarelli, ředitelka Riva del Garda Fierecongressi „Přivítali jsme deset vládních delegací z Indie, Turecka, Španělska, Portugalska, Indonésie, Pobřeží slonoviny, Hong-kongu, Itálie a z čínských regionů Sichuan a Wenzhou. Setkáním s nimi v prostředí nového Business clubu jsme mohli získat ještě hlubší pohled na jejich trhy a potřeby. Skutečnost, že řada významných veletržních asociací a instituce z jiných zemí nás požádala, abychom s nimi spolupracovali na rozvoji akcí v jejich regionu nás naplňuje pocitem hrdosti  na práci, kterou jsme odvedli.“ 

Příští ročník  Expo Riva Schuh & Gardabags se bude konat od 17. do 20. června 2023 opět na výstavišti Riva del Garda.