Denní a noční prádlo pro jaro a léto 2020

24. 04 2020

rm Praha - Jarní a letní kolekce již tradičně přinášejí osvěžení v podobě něžných pastelových tónů, drobných florálních motivů a vzdušnějších střihů. Prostor dostávají metalické aplikace a romantické galanterní detaily. Vidíme také stále sílící trend městských prvků a sportovních elementů, které dělají ze spodního prádla běžnou součást každodenních outfitů. Důležitým aspektem jsou tedy pohodlné střihy, jemné materiály a přejímání módních trendů.  

DÁMSKÉ PRÁDLO

Stále větší množství oděvních kolekcí je navrženo tak, jako by bylo spodní prádlo součástí samotného outfitu. Pečlivý výběr je tedy důležitější než kdy jindy. Návrháři využívají transparentní materiály či průstřihy, ve kterých dávají vyniknout jak podprsenkám, tak kalhotkám se zvýšeným pasem. Dochází ke kombinaci sportovních či ležérních oděvů s velmi elegantními, femininními střihy spodního prádla. Efektně působí kontrast mezi městskými textiliemi, jako je denim či košilovina, a romantickými materiály, mezi které patří zejména krajka, nebo tyl s drobným dekorem.

Návrháři se postupně zaměřují také na vývoj nových materiálů a udržitelnost. Značka Chantelle se k tomuto trendu připojila a představila řadu, která je vytvořena z recyklovaných materiálů. Mezi nimi najdeme například krajky, tyly či pásky, jež obsahují recyklované textilie a příze. Řadou inovací prochází také tradiční krajka. Značka Etam v letošní jarní a letní sezóně využívá její strečové provedení, jež ženám dopřává maximální komfort a zároveň eleganci.

(více informací se dočtete na stránkách časopisu Svět textilu&obuvi, vydání březen/duben 2020)