Dětské ošacení pro jaro a léto 2018

28. 12 2017

js Florencie/Praha – Na veletrhu dětské módy Pitti Bimbo ve Florencii převládaly letní kolekce s nádechem vintage, prvky glamour, s romanticky ironizujícím stylem a důrazem na detaily vypůjčené ze světa krejčovského umění. Florální tisky a dekorace se objevovaly téměř všude, na oblečení, obuvi i doplňcích. Vedle solitérních motivů květin nebo exotických rostlin se představily i pestré směsice florálních motivů s proužky nebo tečkami.  V dívčí módě se projevuje trend k hravým šatům s rýšky, mašlemi a zdobnými doplňky do stylu princezniček. Nepostradatelným doplňkem k romantickým šatům a tylovým sukénkám jsou džínové bundy. Chlapecká móda se ubírá sportovnějším směrem, trička a mikiny poutají pozornost velkými logy nebo nápadnými vzory. U džínů jsou módní různá oprání.    

V barevnosti se objevují jemné pastely bonbonů, pestré barvy duhy, které se mohou objevit v celé své škále na jednom kousku oblečení, dále pak svítivé letní tóny žluté, hořčicové, oranžové, červené, šťavnaté zelené, nepostradatelné odstíny modré, tyrkysové, bílé a černé.

Paralelně k pestré barevnosti se nabízí jemný trend směrem k přirozenosti, bez tisků nebo jen se zcela jemnými tisky, s pastelově přírodními tóny a splývavými materiály. Vše je velmi minimalistické, zato však s romantickým nádechem.  V trendu jsou i teplé a tmavé zemité tóny jako je béžová, olivová, šedá a antracitová, které vyznívají elegantně a harmonizují s lesklými třpytivými detaily.

Co se týká materiálů, dbá se na kvalitu, technické zpracování, funkčnost a trvanlivost a zároveň se zohledňuje i ekologické hledisko. Ve vzorování hrají prim florální vzory, stále aktuální jsou proužky a puntíky. Často se objevují v divokých směsicích. Dalším aktuálním námětem je pestrý exotický ráj s motivy tropických rostlin, listy palem, exotickým ovocem, plameňáky a hrochy.

 

 Další podrobnosti se dočtete v aktuálním vydání časopisu Svět textilu&obuvi listopad/prosinec 2017