Dubnové veletrhy HKTDC se konají online

23. 04 2020

V důsledku situace s COVID-19 přesunula Hongkongská rada pro rozvoj obchodu (HKTDC) osm veletrhů, které byly naplánovány na duben 2020, na červencový termín 25. – 28. 7. 2020.  Vedle toho poprvé v historii přichází HKTDC s alternativou virtuálního veletrhu Spring Virtual Expo, který se koná od 1. do 30. dubna 2020 a nabízí zahraničním firmám pohodlný způsob nákupu během tradiční jarního obchodní sezóny.   Tento online veletrh se zaměřuje na čtyři hlavní oblasti : technologie (osvětlení a elektronika) , dárkové předměty a domácí potřeby, životní styl, a móda a krása. Tyto obory jsou dále rozděleny do 33 produktových kategorií.      

Zahraniční odběratelé získají možnost výběru produktů prostřednictvím různých online nástrojů. Webová stránka Spring Virtual Expo funguje velmi intuitivně a snadno propojí odpovídající vystavovatele a nákupčí na několik kliknutí.

 

„České a slovenské firmy si díky této speciální nabídce mohou zajistit nákup zboží pro další sezónu i navzdory situaci, kdy hojně navštěvované jarní veletrhy v Hongkongu, kam ročně cestuje mnoho obchodních firem z obou zemí, musely být přesunuty na pozdější termíny,“ říká k tomu ředitelka pražského zastoupení HKTDC pro ČR a SR, Pavlína Drahokoupilová.

 

Kromě tohoto online veletrhu HKTDC nabízí tzv. O2O balíčky propojující online nástroje s fyzickými „offline“ možnostmi, jako je např. Showcase Display + Online Promotion Package. Kombinace fyzické přítomnosti produktů na veletrhu (v rámci unikátní expozice) a jejich online propagace by měla napomoci k oslovení nových zákazníků. HKTDC bude poskytovat také rozšířenou službu vyhledání vhodných obchodních partnerů na míru, a to včetně zprostředkování videokonferenčních hovorů.

 

„Vláda HKSAR zároveň oznámila, že přispěje až 10,000 HKD (cca 32 000 Kč) všem zahraničním vystavovatelům, kteří se zúčastní mezinárodních veletrhů v Hongkongu během období jednoho roku.Opatření platí samozřejmě i pro červencový veletrh, který bude výběrem toho nejlepšího z přesunutých dubnových veletrhů. Vidíme zde příležitosti pro české a slovenské exportéry v oblastech potravinářství, vinařství, ICT, osvětlení, hraček a další“, doplňuje ředitelka HKTDC pro ČR a SR.