Klobouky je potřeba vyzkoušet

29. 01 2021

Tábor – „Nabízíme léty prověřenou kvalitu, české výrobky, na které je spolehnutí a které padnou, jistotu záruky, vrácení peněz nebo výměny zboží, a hlavně skutečně široký výběr velikostí, tvarů a barev. E-shop jsme dosud neměli a ani o něm neuvažovali, neboť přímý kontakt se zákazníkem je pro nás klíčový. Protože klobouky a čepice, dle mého názoru, nejsou zcela vhodný sortiment pro online prodej, ale současná situace nás donutila se nad nějakou formou online prodeje zamyslet,“ říká Petra Málková (42), majitelka firmy Klobouky, čepice Tábor, která zaštiťuje kamennou prodejnu nacházející se v prvním patře OD Dvořák v Táboře. Časopis Svět textilu&obuvi ji požádal o rozhovor.  

Od kdy funguje vaše firma? 

Firmu založila moje maminka, paní Danuše Málková, v roce 2003. Obchod s klobouky a čepicemi se nejprve nacházel v obchodním domě Bekl v Bílkově ulici v Táboře, ale už v roce 2004 jsme se přestěhovali na hlavní třídu do Obchodního domu Dvořák. Nejprve jsme měli pronajatý prostor o velikost 25 m2 ve staré části obchodního domu. Po rekonstrukci v roce 2019 se prodejna přestěhovala do nové, moderní části, a také se zvětšila její plocha, a to na 40 m2 . V srpnu roku 2019 odešla maminka do důchodu a řízení firmy jsem převzala já. Co se týče zaměstnanců, tak žádné nemám. Maminka nadále pokračuje v prodeji jako brigádnice a v případě období před Vánocemi a v době letních dovolených si najímáme další brigádníky. 

Co se týká internetového prodeje, e-shop jsme dosud neměli a ani o něm neuvažovali, neboť přímý kontakt se zákazníkem je pro nás klíčový. Stejně tak sortiment, který v naší prodejně nabízíme, tedy především klobouky a čepice, není zcela vhodný na online prodej. Klobouky je potřeba zkoušet, nejen kvůli velikosti, ale měl by zkrátka dobře padnout na hlavu. Je to podobné jako s brýlemi. Mnohdy přijde zákazník a říká, že mu stejně nic nesluší. Pak vyzkouší 10 druhů pokrývek hlavy a zjistí, že ten jeden konkrétní typ mu sedí jak ulitý. Nicméně i nás, stejně jako ostatní živnostníky, zasáhla pandemie koronaviru a s tím spojená vládní opatření. V tuto chvíli je náš obchod zavřený, což nás donutilo o nějaké formě online prodeje uvažovat. Ale zatím jsme ve fázi brainstormingu. 

(Více se dočtete ve vydání Světa textilu&obuvi listopad/prosinec 2020)