Kožená galanterie pro jaro a léto 2021

23. 02 2021

rhm Praha – Módní značky v nadcházející sezoně zaujmou zejména díky netradičním tvarům a siluetám produktů. Kolekce nabídnou nejrůznější formáty, od malých kabelek, do kterých se vejdou pouze nejnutnější doklady, až po maxi velikosti, které jsou vhodné na celodenní aktivity. Kabelky jsou povýšeny a díky svým nekonvenčním tvarům se stávají nejdůležitějšími a nejvýraznějšími kousky celého outfitu. 

Jarní a letní sezona je z hlediska tvarů a střihů velmi pestrá. I nadále jsou trendy tradičně střižené kabelky a batohy, stále častěji se však objevují střihy, které návrháři přejímají z jiných oborů. Kolekce tak nabízejí malé tašky zavěšené na krk, které jsou inspirovány pouzdry na mobil. Časté jsou také oválné kabelky, které tvarem připomínají, nebo dokonce slouží jako držáky na lahve.  

Mezi další výrazné trendy se řadí síťovky, které jsou díky kombinaci s usní povýšeny na více elegantní kousky, některé jsou dokonce zcela kožené. Motiv sítě je pak často dále rozvíjen tak, že designéři zaplétají jednotlivé pásky usní. Návrháři s oblibou vytváří hravé kontrasty a s usní kombinují nejrůznější materiály. Vynikají zejména měkké textury, jako je peří, krul či tenká beránčí vlna. Výrazným trendem jsou také splétané, slaměné kabelky nejrůznějších tvarů a velikostí. Ty jsou zapuštěny do pásů z hladké usně, popřípadě doplněny o popruhy či zvýšené, vyztužené dno. 

Pestrá barevnost a potisky mají v kolekcích výrazné zastoupení. Vedle jemných pastelových tónů vidíme také neonové akcenty, které upoutají pozornost. Z hlediska vzorů návrháři aplikují zejména barvité florální motivy, které jsou umístěny na neutrálním podkladu. Častým námětem jsou zvířecí vzory, zejména ty převzaté od exotických živočichů z Afriky a Asie. 

(celý text i přečtete v časopise Svět textilu&obuvi , vydání leden/únor 2021)