Kožená galanterie pro jaro/léto 2023

7. 02 2023

rhm Praha – Praktické kousky jsou „in“. Návrháři se v první řadě zaměřují na funkčnost a té pak podléhá následný design. Střihově jsou doplňky velmi jednoduché, návrháři upouštějí od složitých tvarů a soustředí se na to, aby kousky plnily svůj účel na maximum. Kolekce jsou i přesto plné sofistikovaných a extravagantních modelů. Důležitou roli sehrává barevná paleta, která bude v nadcházejících měsících nesmírně energická. Za pozornost stojí také hravé struktury a měkké materiály.  

Velmi urbanisticky laděným kouskem budou maxi kabelky a tašky, které snadno pojmou obsah potřebný pro celodenní pracovní shon. Neméně oblíbené budou drobné kabelky zachycené k opasku, popřípadě zdvojené kabelky, které přinášejí snadnější organizaci mezi všemi potřebnými věcmi a snadnou orientaci v nich. V kolekcích jsou časté také ladící sety zhotovené ze stejně barevné či vzorované usně. Povšimnou si můžeme spárovaných kabelek a pouzder na telefony, popřípadě drobných zrcátek v koženém pouzdře. Nesmírně žensky působí kabelky střední velikosti, které jsou doplněny o drobná, pevná madla, která perfektně sednou přímo do ruky. Tvrdá useň v kombinaci se sytými barvami vytváří velmi elegantní kousky.

Kolekce kožené galanterie jsou nesmírně pestré z hlediska barevnosti a potisků. Jemné pastelové odstíny jsou doplněny hravými motivy. K vidění jsou drobné florální náměty, abstraktní vzory i vyobrazení z animovaných filmů a pohádek. Z barev budou dominovat všechny odstíny na škále od světle modré až po sytou zelenou. Své místo mají v kolekcích také metalické povrchové úpravy či aplikace z pajetek a drobných kamínků. Z dekorativních prvků budou dále velmi oblíbené třásně, které jsou aplikovány nejčastěji na popruzích kabelek. Pozornosti neuniknou také textury měkké na dotyk, které jsou typičtější pro zimní měsíce. Trendy budou detaily z peří, plyše a kožešin. Nejen na kabelkách a batozích si můžeme povšimnout prošívání v okrajových částech. Stejné tendence jsou patrné také na opascích, formátech či dokonce brýlích. Povšimnout si můžeme také dekorativního prošívání usně na kabelkách a batozích. Nejvíce trendy budou drobné i širší pruhy, klasičtější variantou jsou kosočtverce a kostky.

 

(Celý článek na toto téma se dočtete v časopise Svět textilu & obuvi, vydání leden/únor 2023, který najdete mj. i na tomto webu)