Kožená galanterie pro podzim a zimu 2019/20

19. 08 2019

js Offenbach - Podle veletrhu I.L.M v Offenbachu jsou klíčovými hesly sezony relax, příroda, meditace, umělá inteligence, nová elegance, městská estetika, fraktální vize, glamour 80 let, magický vesmír a vlivy 90. let. Tvary kabelek se pohybují mezi miniaturními tvary, středními formáty a shoppery. Důležitým trendem je nová klasika. Moderní vzhled známým klasickým formátům propůjčují barevné akcenty, inovativní detaily nebo kovové komponenty. Hybridní tvary zůstávají důležité, ke standardu patří obměnitelné tvary. Prosazují se fantazijní batůžky, ledvinky (belt bags) a kabelky cross body. U materiálů je důležitá recyklace a udržitelnost. Současné požadavky spotřebitelů odrážejí technické tkaniny, nylony a stále víc také veganské materiály. Přidávají se lesklé povrchy až po lakové. Přirozeně působí usně s otevřenými póry, vegetabilně vyčiněné ve své přirozené kráse.  Módní jsou velurové usně, kožešiny pony a citace 70. let.  Na veletrhu I.L.M se představily čtyři následující trendové náměty, které budou určovat příští podzimní a zimní sezonu: Nature Calling, Transformers, Dark Dreamers a Urbanites.

NATURE CALLING

Námět spojuje přírodu s digitálními technologiemi. Vysokohorská turistika, sebereflexe, rovnováha těla a ducha a digitální detox slouží jako sebeochrana v hektickém světě. Převládá zimní barevnost, interpretovaná s moderním švihem. Zimní pastely šedorůžové a tóny zimní oblohy zvou ke snění. Tmavá teplá listová zelená, noční modrá a tmavá hnědá navozují příjemný pocit. Kůrová hnědá, karí a výrazná červená vnášejí do hry aspekty outdooru, zatímco měděná přispívá k oživení a modernímu výrazu.

Charakteristické jsou dámské kabelky s velkým objemem jako jsou hobo, shoppery a vaky z vysoce jemných usní. Kabelky přes rameno, ledvinky a půlměsícové formáty se inovují trekkingovými prvky jako jsou lezecké šňůry jako držadla až po dekorativní efekty šněrování. Batohy z nylonu a usní s mnoha vnějšími kapsami podtrhují outdoorový look. K novému vzhledu bowlingových tašek, shopperů a ledvinek přispívají kára v kombinaci s hladkou usní, leopardími nebo kamuflážovými tisky. Směsice materiály a patchwork stylů se uplatní u kabelek s klopnou malých formátů a různých shopperů. Abstraktní westernové interpretace se představují formou cizelovaných kovových komponentů v kovbojském stylu na ledvinkách, batozích i malých formátech. Jako dekorativní prvky se uplatní třásně, šněrování, prošívání, nezačištěné kraje a nášivky z beránčí kožešiny.

Mezi pánskými taškami dominují brašny na helmy z různých materiálů, od nylonu přes plachtovinu až po usně. Nové impulsy vnášejí do oblasti batohů a ledvinek trekingové prvky jako jsou nylonové řemínky, tunýlky a karabinky. Outdoorové vlivy vykazují i nové uzávěry u sportovních tašek (dufflebags), nastavitelné popruhy a reflexní detaily. Usně působí přirozeným dojmem s lehce zestařeným povrchem na reportérských brašnách a batozích. Stále důležité zůstávají kovové přezky v retro vzhledu u tašek s klopnou s ramenním popruhem. K oživení přispívají vzory kár, plstěný vzhled a solitérní vsadky z beránčí kožešiny.

 

Více se dočtete na stránkách časopisu Svět textilu&obuvi, vydání červenec/srpen 2019