Mladá móda a streetwear pro léto 2021

23. 02 2021

rhm Praha – V kolekcích pro mladé vidíme výrazný posun k pohodlným střihům. Mezi základní kousky se zařadily nejen volně střižené overaly a šaty, ale především měkké tepláky a mikiny. Ty se díky vhodnému stylingu staly základem šatníků a v kombinaci s elegantními saky a ležérními džínovými bundami vytváří velmi sofistikované městské outfity. Nápadná je v nadcházející sezóně také výrazná barevnost, které dominují pestré tóny a neonové odstíny. 

Nadcházející měsíce přinesou zejména jednoduché, základní oděvní kousky z lehkých materiálů, které mezi sebou návrháři i v letních kolekcích velmi rádi vrství. Trend athleisure stále sílí a designéři díky kontrastnímu spojování sportovní a městské módy vytváří velmi hravé outfity. Protipólem je přejímání elegantnějších střihů a kousků z pánských i dámských kolekcí. Typické jsou například košile a obleky, které jsou přetvářeny a díky stylingu získávají více uvolněný, až rebelský vzhled. 

U streetwearových kolekcí a módy pro mladé si můžeme všimnout jisté nostalgické nálady a inspirace v retro módních tendencích. Do barevnosti se promítá zejména pestrost 80. let. Nápadným trendem je aplikace celé škály neonových tónů, které jsou podpořeny tím, že jsou často využity na celém outfitu a vytváří velmi výrazný monochromatický look. V kolekcích pak nadále převládá neutrální barevná paleta v čele s černou, bílou, ale také odstíny šedé a béžové. Basic kousky jsou většinou ponechány v čistých jednobarevných provedeních. Naopak na košilích, mikinách či kalhotách se uplatňují kostkované vzory, tropické motivy a výrazné potisky a nášivky. 

 

(Celý text si přečtete ve vydání Světa textilu&obuvi leden/únor 2021)