Módní doplňky jaro a léto 2019

28. 12 2018

js Praha – Módní doplňky mají velký vliv na celkový výraz outfitu, ať už jde o sluneční brýle, šátek, klobouk, nápadný opasek, hodinky nebo bižuterie. Návrháři věnovali doplňkům velkou pozornost, zejména náramkům a náušnicím. K nejdůležitějším trendům patří kameny a štras, vrstvení, velkoplošné šperky a asymetrie. Vybírat si lze z celé škály barev, které se mohou sladit tón v tónu se oblečením nebo vytvořit kontrastní akcent. Pokud jde o bižuterii, velké náušnice zhodnotí sportovní outfit a masivní náhrdelník propůjčí byznys looku osobitý styl a glamour. K čistým a puristickými liniím vyniknou geometricky tvarované šperky ze dřeva a kovu. Do módy se vracejí ušlechtilé drahokamy a polodrahokamy, které celkový vzhled doslova rozzáří.    

Pro léto je důležitý námět Safari se slaměnými kloboučky ve tvaru tropické helmy, měkké sportovní ledvinky, sluneční brýle se zvířecími potisky, nápadné opasky v přírodní barevnosti.     

Bohémský styl s etno prvky se představuje vtipně, odvážně i naivně ve formě řetězů nebo šňůrek s usňovými bambulkami, kostěnými figurkami, velkými medailony a přívěsky, pokud možno ve větším množství. Nechybí ani námět Tropical s motivy exotických květin a ovoce v zářivých a sytých letních barvách.    

 

KLOBOUKY A KŠILTOVKY

Na přehlídkách se objevovaly ikonické rybářské kloboučky z 90. let, které mají nyní širší krempy a jsou zhotovené z nepromokavých materiálů, které se hodí do proměnlivého počasí.

Nabízejí se v neonových barvách nebo s klasickými potisky kár. Také kšiltovky jsou trendovým doplňkem a dodávají šmrnc různému oblečení. Pro léto jsou nepostradatelné slaměné klobouky, které ladí k šatům.

Více se dočete ve vydání Světa textilu&obuvi listopad/prosinec 2018.

 

Diskuse

.