Módní doplňky pro jaro a léto 2022

10. 12 2021

rhm Praha – Nejnovější kolekce jsou stylově velmi pestré a nabízí širokou škálu nekonvenčních módních doplňků. Návrháři se snaží experimentovat nejen s formami, ale také se stylingem a způsobem nošení. Setkáváme se například s náramky, které jsou umístěny vysoko na paži nebo s náušnicemi zachycenými za ucho. Nápadná je práce s různými materiály, vedle klasických kovových provedení se prosazují barevné plastové či textilní doplňky.

Designéři pracují s klasickými prvky, kterým se snaží dodávat modernější vzhled. Do módy se vracejí perly, které jsou aplikovány jak na náušnice, tak více netradičně na sluneční brýle či spony do vlasů.

 

Shiny chokers

Na přehlídkách, které prezentovaly jarní a letní kolekce, byly hojně k vidění náhrdelníky těsně obepínající krk neboli chokery. Ty se v posledním desetiletí ve vlnách vrátily do módy již několikrát. Tuto sezonu kladou návrháři důraz na co největší třpyt a lesk. V kolekcích se tak s oblibou objevují nejčastěji ve dvou verzích. První jsou minimalisticky tvarované, zlaté či pozlacené chokery. Jsou ponechány ve zcela jednoduché podobě bez jakéhokoliv dodatečného dekorování. Protipólem jsou naopak výrazně členité chokery, které chvílemi mohou působit až kýčově. Některé modely jsou tvarované jako květiny, a navíc doplněny třpytivými kamínky.

 

Massive sunglasses

Sluneční brýle budou v nadcházející sezoně výrazné především díky své velikosti. Patrná je inspirace módními trendy 60. let. Opět budou módní velké kulaté obroučky tvarově připomínající motýly či oči masařek a vos. Cílem je zahalit co největší část tváře a z brýlí vytvořit dominantu. Módní budou také minimalisticky laděné velké čtvercové brýle. Tyto modely působí velmi sofistikovaně zejména v kombinaci s výraznými či pastelovými barvami.

Na mnoha modelech si můžeme povšimnout jistého vintage nádechu, který se projevuje na drobnějších detailech jako jsou kovové obroučky, gradientní tónování skla či řetízky připnuté k nožičkám brýlí.

 

(Více se dočtete v časopise Svět textilu Svět textilu & obuvi, vydání listopad/prosinec 2021)