Obchod s denním a nočním prádlem, Prostějov

16. 09 2016

Prostějov – „Máme pro zákazníky pochopení“  říká paní Aneta Procházková (32), současná majitelka kamenné specializované prodejny s dětským, dámským a pánským denním a nočním prádlem. Prodejnu  založil její otec  Miloslav Musil (56), který dnes s manželkou v obchodě vypomáhá. Prodejna se nachází v Prostějově, na Jiráskově náměstí, což je poměrně frekventované místo při příchodu na náměstí T.G.Masaryka v samotném centru Prostějova.   

 

Jak se vyvíjelo vaše podnikání od počátku až doposud?

Moje podnikání se vyvíjelo postupně. Stěhovali jsme se na různá místa, až jsem zakotvila na místě, kde se prodejna nachází v současnosti. Obchod má 60 metrů čtverečných včetně malého zázemí. Zaměstnávám jednoho zaměstnance.

 

Který druh zboží prodáváte a komu je určen?

Nabízíme klasický sortiment pro obyčejné lidi, a to celý sortiment dámského, dětského i pánského spodního a denního prádla, punčochové zboží, ponožky, pyžama, plavky, košilky, župany. Na módní výstřelky se nezaměřujeme.

 

Máte e – shop?

Internetový obchod neprovozuji. Nechci jej a nebudu jej mít. I bez e – shopu si nemůžu stěžovat na nedostatek práce.

 

Jaké nadstandardní služby nabízíte svým zákazníkům?

Snažíme se samozřejmě vyhovět všem lidem, kteří k nám přijdou, máme pochopení i pro jejich momentální rozpoložení. Máme k zákazníkům normální, lidský přístup, což by nadstandard neměl být, ale asi je…

                                                                                                    

Z kterých lokalit u vás naleznou zákazníci zboží?

Snažíme se nakupovat převážně české zboží. Ale zahraničí se vyhnout úplně nedá. Zákazníci u nás naleznou sortiment ze zemí jako je Slovensko, Maďarsko, Polsko, Anglie, Itálie. Z České republiky nabízíme především Timo z Prahy, Triolu z Prahy, Evonu z Chrudimi, Ruko z Kutné Hory, Lamido ze Sebranice u Litomyšle.

 

O které zboží je největší zájem ze strany zákazníků?

Největší zájem je o klasiku v podobě pyžam v rozmezí 300 až 600 Kč.

 

Pokračování rozhovoru najdete ve Světě textilu&obuvi, vydání červenec/srpen 2016