Připravují se srpnové veletrhy STYL a KABO

12. 06 2021

Brno - Koncem srpna se letos opět uskuteční veletrhy módy a obuvi STYL a KABO. Požádali jsme proto o rozhovor jejich dlouholetou ředitelku, paní Gabrielu Císařovou.  Proč by měli majitelé e-shopů a kamenných prodejen navštívit právě veletrhy módy a obuvi STYL a KABO? 

To je jednoduchá odpověď. Každý majitel obchodu (kamenného i e-shopu) musí průběžně doplňovat zboží. Chápu, že v současnosti mají dostatečné zásoby z minulých měsíců lockdownu, přesto na nadcházející sezony konce roku a začátkem příštího je třeba seznámit se s novými kolekcemi, zboží si osobně prohlédnout a v neposlední řadě se osobně potkat se všemi dodavateli. Nejlépe se vztahy udržují osobně, a nejlépe v co nejkratším čase.  

Potkat se na jednom místě v jednom čase a se všemi současně, seznámit se uceleně s kolekcemi od jiných dodavatelů, s novými trendy – to umožňuje právě STYL a KABO. Je to tedy jednoznačně velká výhoda potkat se společně na veletrzích v Brně, a to nejen pro obchodníky, ale i pro vystavovatele. Objíždění odběratelů je pro dodavatele časově náročné. Obchodník zase může porovnávat nabídky od různých dodavatelů na jednom místě. Navíc na veletrzích je přátelská i obchodní atmosféra, nezastupitelný osobní kontakt, který nám v posledních měsících všem tak chyběl. 

 

Loni jste poprvé vyzkoušeli při veletrzích STYL a KABO víkend módních přehlídek Fashion2Days – byla akce úspěšná a uskuteční se i letos?  

Naším záměrem, tedy zorganizovat tradiční módní přehlídky ve dvoudenním víkendovém módním eventu, bylo rozšířit škálu prezentovaných modelů i o nabídku kolekcí návrhářů a současně umožnit i laické veřejnosti shlédnout tyto profesionální módní prezentace. Oba veletrhy drží pozornost a velmi dobrou úroveň už řadu let, a to i v okruhu právě spotřebitelů, kteří dříve mohli veletrhy navštívit (naposledy v roce 2008). Transformací veletrhů do B2B platformy jsme vlastně tuto možnost všem laikům znemožnili. B2B formát veletrhů byl velmi silně akcentován vystavovateli a my jsme tomuto trendu vyhověli. 

 

(celý rozhovor si přečtete v časopisu Svět textilu&obuvi, vydání květen/červen 2021, na tomto webu)