Společenská obuv podzim a zima 2018/19

23. 10 2018

js Praha -  Společenská obuv umocňuje luxusní vzhled šatů a podtrhuje individuální výraz.  V neutrální barevnosti může jen decentně doplňovat outfit nebo naopak přitahovat pohledy dekorativními prvky či vytvářet výrazný barevný kontrast k šatům. Důležité jsou nejen vysoce kvalitní materiály, z kterých je zhotovena, ale také stabilita a pohodlí pro nošení. K formální garderobě patří stylové lodičky, které mohou zvýraznit femininní charakter nebo naopak nechat vyznít prostý vzhled šatů. K černé minisukni nebo koktejlkám vyniknou jak stylové střevíčky na vysokém podpatku, ale i elegantní kotníčková obuv. Pohodlí pro nošení zaručují jemné baleríny a módní nazouváky nebo pantoflíčky.  

Oblíbené neutrální tóny a černá jsou sázkou na jistotu. Stále aktuální jsou metalické odstíny. Novou černou je tmavá modrá a to jak v dámské, tak i pánské obuvi. K novým trendovým barvám patří tóny drahokamů, zejména červená, fialová, tyrkysová, safírová modrá a smaragdová zelená, které obzvlášť vyniknou na velurové usni nebo sametu. Přidávají se světlá šedá a jemné pastely jako je zimní bílá, šedobéžová, rosé a velbloudí hnědá. Působí velmi femininně a dobře se mohou kombinovat tón v tónu.

 

K luxusnímu a opulentnímu vzhledu přispívají materiály jako je samet, hedvábí, brokát, lakové či třpytivé metalické usně.  Mezi dekorativními prvky dominují křišťály, kamínky, perličky, mašličky, něžné labutěnky i nýty ve všech velikostech, které se umisťují na podešve nebo celoplošně po celém svršku, zlatavě nebo stříbřitě lesklé předimenzované perle nebo přezky, často se zlatým, měděným nebo stříbrným leskem. Pozornost přitahují také povrchové úpravy, ať už jde o šanžánový, lesklý, třpytivý nebo metalický povrch, různé strukturní a crash efekty, zejména když jsou doplněné o pajetky a štras.

Podrobnější informace o tomto tématu najdete v aktuálním vydání Světa textilu&obuvi září/říjen 2018.