Trendy dámské módy pro jaro 2019

28. 12 2018

  js Praha – Móda pro jarní sezonu se představuje v rozmanitých stylech, sportovním i dekorativním, čistém i opulentním, s high tech i přírodními materiály. Oživení do kolekcí vnášejí zářivé barvy a nápadné desény, kombinace proužků a florálních motivů. Protikladem k divokým směsicím vzorů a barev je čistý, téměř puristický vzhled ve světlých neutrálních barvách, který se vyznačuje širší splývavou siluetou a vnáší do jarních kolekcí zklidnění. Silné impulsy přicházejí z oblasti streetwearu a sportswearu. Intenzivní barvy, nápadné potisky, velká loga a nápisy demonstrativně poutají pozornost, stejně jako doplňky.    Do módy se však vrací i určitá elegance, která se začíná projevovat i ve streetwearu v evropských metropolích. Klíčová je kreativita vytvářející svěží radostný mix, podtrhující individuální styl.   

Už v podzimní a zimní sezoně se začaly víc uplatňovat barvy a v jarní sezoně budou ještě intenzivnější, zejména žlutá, pink a zelená. Vedle křiklavých barev se však uplatní i jemné pastelové barvy jako je šeříková, decentní žluté a modré tóny, pudrová lila a tyrkysová. Velmi moderně působí lehce vybledlá barva velbloudí srsti, která vynikne na svrchním oblečení, kalhotových kompletech a halenkách. Aktuální je také monochromní total look, který zahrnuje různě intenzivně odstupňované tóny jedné barvy.

Vzhledem k nepředvídatelnému vývoji počasí jsou žádané celoroční materiály jako směsi vlny s bavlnou, vlny se lnem, kašmíru s bavlnou a hedvábí, jemné bavlny, len ve směsích s polyamidem, lesklé viskózy. Módní jsou nepravidelné struktury, oživený povrch, lesk, transparence, duhově měňavé a šanžánové efekty. Ve vzorování se objevují odvážné kombinace florálních desénů, kár, multikolorních proužků, puntíků, zvířecích a džunglových motivů. Glenčeky se uplatní na pláštích a kabátcích.  

Více se dočtete ve vydání Světa textilu&obuvi listopad/prosinec 2018.