Trendy dámské módy pro jaro 2022

10. 12 2021

rhm Praha – Nejnovější kolekce se představily s veškerou parádou. Výrazné jsou nejen z hlediska materiálů a vzorů, ale také díky experimentům se střihy a nekonvenčnímu stylingu. Velmi oblíbené jsou především dekorativní prvky, které dolaďují celkový dojem. Na oděvech si můžeme povšimnout aplikace dlouhých třásní, péřových prýmek, tvarovaných knoflíků či barevných mašlí.

Jarní móda překvapuje svou pestrostí a extravagancí, která je patrná napříč všemi kolekcemi. Pozornost zaujmou volnější střihy v maxi délkách či výrazné balonové objemy. Návrháři často přetvářejí klasické oděvní střihy, v kolekcích se objevují modifikované trenčkoty, košile či kostýmky. Výrazná je také práce s asymetrií, která je v mnoha případech ústředním námětem celého modelu.

Z hlediska barevnosti mají jarní kolekce velmi zemitý, neutrální nádech. V mnoha kolekcích dominují odstíny ecru, šedobéžové či karamelově hnědé. Ty jsou často kombinovány se zelenými tóny a sepraným denimovým efektem. Protipólem jsou zářivé odstíny růžové a žluté, akvamarínová modrá či limetkově zelená. Pozornost upoutají vedle barevné palety také výrazné motivy, mezi kterými dominují geometrické vzory, jako je například gingham kostka. Oblíbené jsou také něžné florální vzory s lehkým vintage nádechem mnohdy evokující módu hippie.

Návrháři s oblibou propojují kontrastní materiály s cílem vytvořit harmonický celek. Vzdušný popelín a len je tak postaven proti pleteninám z mykaných přízí či měkké usni. Povšimnout si můžeme také vrstvení hutnějších a transparentních materiálů, díky kterým vznikají na oděvech průstřihy či hravé kontrasty jednotlivých povrchů. Stále jsou trendy metalické povrchové úpravy, ke kterým se v jarních měsících přidává nedbalý, zmačkaný vzhled.

 

 

(Více se dočtete v časopise Svět textilu & obuvi, vydání listopad/prosinec 2021)