Trendy dámské módy pro podzim 2020

2. 07 2020

rhm Praha - Dámské podzimní kolekce i nadále pokračují v jemném, decentním výrazu. Upouští se od sportovního stylu a návrháři se zaměřují na ležérní a elegantní ženské siluety. Důraz je kladen na propracovaná tvarová řešení a prostor tak dostávají střihové experimenty a vrstvení. U materiálů se nehledí pouze na vlastnosti, ale také udržitelný způsob výroby. Čisté plochy nechávají vyniknout strukturu a kvalitu používaných textilií. Umírněná je nejen barevnost, ale také dezény, u kterých vidíme především drobné florální motivy.  

Materiálově je podzimní sezona velmi pestrá. Klíčové jsou různé typy pletenin a žerzejů, časté jsou také hladké i broušené usňové kabáty a celé komplety. Podstatnou roli hrají zejména textilie se strukturovanými a členitými povrchy, kterými jsou například manšestr či žebrová pletenina. Hravý kontrast vytváří ve spojení se vzdušnými vzorovanými satény a polo transparentními šifony. Díky kombinaci různých struktur při vrstevní nepůsobí outfity fádně a placatě, naopak vznikají zajímavé detaily. I přes vrstvení jsou zachovány ženské linie. Ozdobné povrchové úpravy a dekory jsou velmi střídmé, nejčastěji vidíme decentní sametové a kožešinové lemy.

Mezi klíčové barvy patří různé odstíny hnědé, časté jsou i ostatní zemité tóny jako olivová, antracitová či béžová. Tato neutrální paleta vytváří v kolekcích pevný, dobře kombinovatelný základ, který je doplněn o barevné akcenty v podobě fuchsiové, tyrkysové či oranžovo žluté. Ty se nacházejí jak na drobných detailech, tak na celých outfitech.

V podzimních kolekcích nacházíme minimalistické tendence nejen v barvách, ale také na řešeních jednotlivých oděvů. Maskulinní prvky jsou často spojovány s ženskými siluetami. Čisté, nenarušené linie dávají vyniknout zejména střihovým experimentům a netradičnímu zpracování klasických kousků jako je trenčkot. Na podzim budou citelné také retro vlivy. Týká se to oděvů i samotného stylingu outfitů. V kolekcích vidíme inspiraci érou hippie 70. let, ale také stylovou rozmanitost 90. let.

 

(Další informace se dočtete v aktuálním vydání Světa textilu&obuvi květen/červen 2020)