Trendy dámské módy pro podzim 2021

12. 06 2021

rhm Praha – V podzimních měsících se návrháři zaměřují na nadčasové střihy, které tvoří pevný základ podzimního šatníku. V kolekcích své místo nacházejí jednoduché, jemně oversized siluety, ke kterým jsou do kontrastu postaveny střihy zvýrazňující pas a celou ženskou postavu. Absence výrazných vzorů je kompenzována nápadnými texturami, jako je například prošívání, využití exotických usní či řasení. 

Podzimní kolekce se nesou ve znamení jednoduchých, čistých linií, minimalistických střihů a pečlivé krejčoviny. Návrháři se snaží vytvořit efekt dlouhé, štíhlé siluety čehož dosahují například díky protaženým délkám rukávů a střihům sahajících do půlky lýtek. Oblíbené jsou také do široka střižené nohavice v délce těsně pod kotníky nebo až na zem. Ty tak postavu opticky prodlužují. Díky rovně střiženým kouskům působí siluety jednolitě a postavy opticky vyšší. Pozornost je však často upřena na pas, který je zvýrazněn jak díky střihovému řešení jednotlivých kousků, tak díky opaskům či zavinování. 

Návrháři pracují zejména s neobjemnými materiály, které mezi sebou s oblibou vrství. Dominují jemnější žebrované pleteniny, měkké teplákoviny a tenké vlněné tkaniny. Výrazným trendem jsou hladké usně v neutrálních barvách. Na kabátech se uplatňují elegantní flauše z ušlechtilých materiálů, buklé a gabardény. Barevná paleta je velmi nadčasová, kolekce nabízí nejrůznější odstíny šedé, hřejivou pískovou a béžovou, ale také decentní krémové a ivory tóny. Pozornost upoutají výrazné petrolejové a tyrkysové akcenty, velmi oblíbený je také chladivý xanadu odstín. 

Podzimní kolekce budou z hlediska vzorování velmi střídmé. Textilie jsou ponechány v čistých, barevných plochách. Nejčastějším motivem jsou nadčasové kostky, které se objevují v minimalistickém provedení, popřípadě ve více byznys stylu, například glenčeku. 

 

(více se dočtete na stránkách časopisu Svět textilu&obuvi, vydání květen/červen 2021 na této stránce)