Trendy dámské módy pro podzim 2023

13. 06 2023

rhm Praha – Dámské kolekce pro podzimní měsíce vynikají díky maxi tendencím, které se uplatňují jak na oděvech, tak na módních doplňcích. Návrháři experimentují s výraznými objemy, díky čemuž velmi obratně pracují s ženskými siluetami a představují nesmírně vyvážené outfity. Pozornosti neunikne ani návrat k jistým módním tendencím z minulého tisíciletí, návrháři čerpají inspiraci jak v polovině století, tak v její poslední dekádě.

Obecně budou trendy výrazné ženské siluety. Oděvy jsou konstruovány tak, aby podtrhovaly dámské křivky, popřípadě je přímo dotvářely. Jedním z takových prvků je například peplum zakončení na topech či korzetech, které kontrastuje s úzkým zvýrazněným pasem a vytváří větší objem na bocích. Podobného efektu lze docílit také například půlkolovou či kolovou sukní střiženou vysoko do pasu. Povšimnout si můžeme též vlivů módy z přelomu tisíciletí. Ta přináší například snížení střihů u nohavic a sukní, které končí těsně na bocích, často odhalují i pánevní kosti. Dále se pak prosazují zkrácené střihy u bundiček a kabátů. V teplejších měsících se návrháři zaměřovali na odhalení trupu, v podzimních měsících převládá praktičnost a zkrácené střihy bundiček jsou vyváženy vysoko střiženými nohavicemi a naopak.

Důležitou součástí celého outfitu budou také barevné a vzorované punčochy, které perfektně doplňují outfity. Často ladí barevně, popřípadě efektně doplňují textury či vzory. Návrháři se stále více zaměřují na módní doplňky, které vizuálně dokreslují celý outfit. Ať už se jedná o šály, šátky či pokrývky hlavy. (Více se dočtete v časopise Svět textilu & obuvi, vydání květen/červen, které najdete mj. i na této stránce)