Trendy dámské módy pro zimu 2020-21

2. 12 2020

  rhm Praha - Dámské zimní kolekce se vyznačují elegantními modely a siluetami, které vyzdvihují ženskost. Návrháři i nadále přetvářejí tradiční střihy a vytváří neobvyklé, sofistikované outfity. Tlumené zimní odstíny jsou prozářeny zlatými textiliemi a výrazným, metalickým dekorem. Tradiční večerní zdobení je aplikováno na denní oděvy, které tak působí velmi honosně. Luxusní vzhled podtrhují také uhlazené materiály v jednobarevném provedení či s minimalistickými, geometrickými vzory.

Dámské kolekce jsou plné výrazných, dekorativních prvků. Vidíme stále přetrvávající trend ozdobných prýmků a třásní, které zdobí spodní lemy a manžety. Neméně časté jsou zářivé, zdobné prvky, mezi které nejčastěji patří výšivky s metalickými přízemi, třpytivé pajetky, lesklé korálky a kamínky, které jsou umístěny na síťovinách a tylech. Pestrost vidíme také ve zvolených materiálech. Zimní sezona se nese zejména ve znamení elegance a luxusu. Hebké tmavé samety jsou využívány na kalhotové kostýmky a šaty. Smyslný satén je kombinován s méně tradičními střihy, kterými jsou například volné pyžamové komplety a župany na venkovní nošení. Vidíme mnoho propojení zcela kontrastních materiálů, oblíbené jsou kombinace šifonu a usně, ale také spojení měkkého žerzeje s lesklými plášťovinami.

Tradiční zimní barevnost je zachována a doplněna o některé výraznější barevné akcenty. Velmi oblíbené jsou v zimní sezoně různé odstíny žluté - od světlé citronové, přes slunečnicovou až po tlumenou hořčicově žlutou. Oblíbená je také barevná kombinace cappuccinové hnědé a nebesky modré. Návrháři často pracují s barevnou gradací a v rámci jednoho outfitu odstupňují kousky od nejtmavší po světlejší. Obdobný efekt, ombré, vidíme také na samotných kouscích, jako jsou kabáty či sukně. Materiály působí čistě, patrná je absence okázalých vzorů. Většinou vidíme pouze klasické kostky, káry či kohoutí stopy. Minimalistické florální motivy jsou mnohdy inspirovány japonskou kulturou.

(více informací se dočtete ve vydání září/říjen 2020)