Trendy dámské módy pro zimu 2022/23

9. 10 2022

rhm Praha – I nadále odkazují dámské módní trendy na módu druhé poloviny minulého století. V nadcházející zimní sezoně budou kolekce velmi eklektické zejména z pohledu propojování stylů nejrůznějších dekád v rámci jednotlivých outfitů. Ačkoliv se jedná o protichůdné trendové vlivy, výsledkem jsou velmi vyvážené modely. Povšimnout si můžeme sofistikované práce se střihy, které řídí heslem, více je lépe.   

Návrháři pracují jak s trendy z 80. a 90. let, tak s těmi ze začátku tisíciletí. Ze všech stylových proudů přejímají jak střihová řešení, tak konkrétní materiály a barevnost. Oblíbená bude v zimní sezoně useň v černé či tmavších odstínech hnědé, která silně evokuje módu poslední dekády minulého století. K 80. létům naopak odkazují siluety ve tvaru přesýpacích hodin, kdy se návrháři zaměřují na zvýraznění pasu a zvětšený objem v ramenou. Tyto linie se nejčastěji uplatňují na bundách, kabátech a maxi sakách. V kolekcích vidíme také zajímavou transformaci klasických trenčkotů a bomberů, které získávají nesmírně stylový a osobitý ráz. 

Součástí zimních kolekcí je nápadné, mnohdy i provokativní odhalování kůže. Návrháři pracují s mini délkami sukní, často pak v kombinaci s nízko posazenými boky odkazují na módu z přelomu tisíciletí. Oblíbené jsou také výrazné průstřihy na šatech a transparentní materiály na halenkách a košilích. Značný vliv na zimní kolekce má také univerzitní móda, ze které si návrháři propůjčují tvídové tkaniny a hrubší pleteniny. Oblíbené jsou ve spojení s proužky, kostkami či vzorem kohoutí stopy. V kolekcích mají silné postavení kalhotové kostýmky ve výrazných barvách duhy, ozvláštněny jsou také nápadnými materiály jako je samet či useň. Z hlediska barevnosti dominují kolekcím spíše tmavší zemité odstíny zelené, bordové a šedé, které jsou laděny spolu s jemnější béžovou a světle hnědou. Trendy budou také bohémské potisky ve stylu paisley či etno a vzory zvířecích srstí kočkovitých šelem. 

 

 

(Více se dočtete na stránkách časopisu Svět textilu & obuvi, vydání září/říjen, které najdete mj. na tomto webu)