Trendy dámského spodního prádla pro podzim a zimu 2023/24

7. 08 2023

  rhm Praha – Podzimní a zimní kolekce spodního prádla nabízí mnoho zajímavých střihů a smyslných trendů. Stále častěji se setkávám s neobvyklými kousky, které dobře zapadnou do šatníku a často figurují nejen jako spodní prádlo, ale též jako oděv na každodenní nošení. Stěžejní je tak práce se střihovým řešením, které nabízí neotřelé modely. Návrháři se naopak drží spíše klasické barevné palety a tradičních vzorů.     I tento podzim a zimu bude sílit touha po přírodních a udržitelných materiálech. Organická bavlna, bambusová vlákna a recyklované látky se stávají populární volbou. Spodní prádlo vyrobené z těchto materiálů nejen že přináší komfort, ale také minimalizuje ekologický dopad. Značky se zaměřují na ekologičtější výrobní procesy a podporují snahu o udržitelnost v módním průmyslu. Kolekcím dominuje především tmavší barevnost, kdy v čele stojí černá, sytá tmavě modrá, čokoládově hnědá či láhvově zelená. Jisté osvěžení je patrné v aplikaci červených, fialkových či oranžových detailů, a to především na krajkových lemech a elastických pásech. Z hlediska vzorů se návrháři drží tradičních motivů, jako jsou proužky či kostičky. Hlavní pozornost je zaměřena na práci s krajkou.  

Denní prádlo 

Denní prádlo pro nadcházející sezonu nabízí širokou škálu zajímavých střihů. Oblíbené jsou především pohodlné, ale zároveň stylové kalhotky s vyšším pasem, které tvarují postavu. U podprsenek i nadále přetrvává trend přirozenosti. V nabídce se tak setkáváme se střihy bez kostic a pouze s minimální výplní. Návrháři však zaručují dostatečnou podporu poprsí díky propracované práci se střihy. Oblíbené budou trojúhelníkové košíčky zpevněné elastickými pásy, balkonetové podprsenky či střih bralette.  

Kolekce denního prádla jsou velmi smyslné, a to díky práci s krajkou. Jemné krajkové detaily na podprsenkách, kalhotkách a korzetech dodávají spodnímu prádlu romantický nádech. Oblíbené budou též transparentní body, korzety s průstřihy i podprsenky kombinující krajku s jemnou síťovinou. 

 

Noční prádlo a domácí oblečení 

Noční prádlo se vyznačuje měkkými a vzdušnými materiály. Siluety jsou ležérní a pohodlné, s důrazem na volné střihy a jemné detaily. Saténové košilky s krajkou a sofistikované sametové komplety jsou jedním z hlavních trendů, které dodávají nočnímu prádlu ženskost a eleganci. Uplatňují se jemné proužky i florální motivy. 

Pro domácí relax jsou oblíbené volné kalhoty a mikiny z měkkého bavlněného materiálu, které zajišťují komfort a teplo. Materiály jako elastan a mikrovlákno zaručují pohodlí a příjemný pocit na pokožce. Uplatňují se na nátělnících bez dekorativních prvků i na komfortně střižených legínách. Barevná paleta se drží neutrálních tónů, které jsou doplněny o akcenty zelené, modré či bordové. 

 

(Více se dočtete v časopise Svět textilu & obuvi, vydání červenec/srpen 2023, které najdete mj. i na tomto webu)