Trendy kožené galanterie pro podzim a zimu 2023/24

7. 08 2023

rhm Praha – Nejnovější podzimní a zimní kolekce kožené galanterie přinášejí velmi rozmanité trendové proudy. Setkáváme se zejména s umírněnějšími tvarovými řešeními a siluetami, které jsou však na druhé straně vybalancovány hravou, rozvernou barevností a nápadnými kovovými komponenty. Návrháři často vytváří ucelené sady či komplety, kde se snaží propojit jednotlivé kousky v rámci outfitu, a to buď za pomoci barev nebo vzorů. 

S nadcházející sezonou přichází do nových kolekcí výrazné zjednodušení forem. Návrháři se zaměřili na rozmanitost, což se odráží v různých tvarech a siluetách, které budou na podzim a v zimě v nabídce značek. Obecně se však drží osvědčených, dobře prodejných modelů, které dobře zapadnou do každého šatníku. Trendy budou jak drobnější formáty, tak nápadné prostorově objemnější maxi kousky. U kabelek jsou nesmírně důležitou součástí drobné komponenty, které dotvářejí celek. Mnohdy je ponechán zcela jednoduchý tvar bez přebytečných střihových dílů, který je však vyzdvižen sofistikovaně zakomponovanými kovovými doplňky anebo netradičně řešenými madly. Ty mohou být zhotoveny například ze dřeva, kovu, popřípadě jsou doplněny dekorativními prvky, jako jsou perly či ozdobné kameny. 

 

Trendy bude useň v nejrůznějších podobách a s různými povrchovými úpravami. Vidíme zcela přirozeně působící hověziny s decentní lícovou kresbou, která vytváří na povrchu drobnou strukturu. V kolekcích se též můžeme setkat s užitím exotických usní, jako jsou například reptilie. Protipólem jsou zcela hladké, lakované usně, které jsou podtrženy hravými barvami či metalickými akcenty. Oblíbené budou též velurové povrchové úpravy, popřípadě kombinace usně s beránčí vlnou a jinými textiliemi. Návrháři se povětšinou zdržují kombinace vícera barevných odstínů v rámci jednoho kousku, ponechávají je tak buď pouze jednobarevné nebo je doplňují lesklými kovovými komponenty, nejčastěji zlaté barvy. Často se můžeme setkat s variantou, kdy propojují různé povrchové úpravy v podobných tónech. 

 

(Více podrobností najdete v časopise Svět textilu & obuvi, vydání červenec/srpen 2023, které najdete mj. i na tomto webu)