Právě se nacházíte:

Trendy obuvi pro jaro 2024

12. 12 2023

rhm Praha – Kolekce pro nadcházející jaro přináší do světa obuvi střihový minimalismus, který je kompenzován netradiční prací s materiály, které se tak stávají ústředním motivem. Návrháři s oblibou používají nejen useň, ale též typicky oděvní textilie, díky čemuž vznikají neotřelé modely vhodné do hřejivých jarních dní. Pozornosti neuniknou ani nápadné textury a hra s povrch, která v kombinaci s čistými liniemi funguje velmi efektně.  

Dámská obuv
V oblasti dámské obuvi pro jaro 2024 je patrný výrazný posun směrem k inovativním kombinacím materiálů a designovým prvkům, které zdůrazňují individualitu a odvahu. Návrháři často propojují minulost s budoucností, kdy si z minulých let propůjčují střihy a siluety, které však získávají nový, modernější vzhled. Velmi oblíbená bude práce s masivními, vysokými podešvemi, které fungují jako výrazný estetický prvek, jež současně velmi lichotí ženské postavě.
Stále častěji je useň nahrazována textilními materiály. Zřejmě nejčastěji užívané budou v nadcházející sezoně denim a satén. Prosazují se též inovativní materiály, hojně bude v kolekcích užíván transparentní PVC, který efektně funguje v kombinaci s lodičkovým střihem. Důležitou roli hraje textura, které lze docílit samotným materiálem či prací s výraznými aplikacemi. Experimentování se dočkáme též u barevné palety, která se nápadně projasňuje. Trendy budou nejrůznější odstíny červené, neonové akcepty i metalické povrchové úpravy. 

Pánská obuv
V pánské obuvi pro jaro 2024 je patrný důraz na kombinaci elegance, pohodlí a výrazného designu. Celkově si lze povšimnout propojení klasických střihů s moderními prvky, což vytváří širokou škálu možností pro muže, kteří hledají stylovou a funkční obuv. Základným stavebním kamenem kolekcí jsou decentnější sneakery, které jsou upravené pro jakoukoliv příležitost. 
Barevná paleta je velmi umírněná, drží se neutrální černé a bílé, ty jsou doplněny zemitými odstíny v čele s šedivou, béžovou či hnědou. Z materiálů bude trendy hladká useň bez lícové kresby a dále pak semiš, který přidává obuvi jistou dávku surovosti. Návrháři velurovou useň velmi obratně kombinují s minimalisticky zpracovanými střihy a siluetami, čím vytváří velmi vyvážený vzhled. 

(Více se dočtete ve vydání listopad/prosinec 2023 časopisu Svět textilu & obuvi, které najdete mj. i na tomto webu).