Právě se nacházíte:

Trendy obuvi pro léto 2022

10. 02 2022

rhm Praha – Letní kolekce se nesou ve znamení transformace. Návrháři se snaží vytvářet nové modely, a to zejména přetvářením klasických modelů či úpravou volnočasové obuvi do více městské formy. Napříč pánskými i dámskými kolekcemi se objevují podobné siluety i tendence. Zřejmě nejvýraznějším střihem budou sportovní sandále, se silnými pásky přes nárty a kolem kotníků. Návrháři je do kolekcí začleňují s takovou lehkostí, že je lze kombinovat s elegantními i ležérními modely.

Dámská obuv

Letní kolekce přinášejí výrazný ústup od dekorativních prvků, v mnoha případech až strohý, puristický design. Návrháři zbavují obuv jak třpytivých aplikací, jako jsou kamínky a pajetky, tak nejrůznějších třásní a nápadnějšího zapínání. Ponechávají pouze maximalistické řetězy či splétání tenkých usňových pruhů, které vytvářejí jakousi přezku na nártu. Obecně se návrháři snaží nechat vyniknout useň a její eleganci. V kolekcích se snaží vyvarovat seříznutí hran a prošívání okrajů. Namísto toho volí zaoblené okraje, díky kterým působí obuv trochu více objemně, avšak plochy usně nejsou ničím narušeny.

Barevná paleta v kolekcích je přívětivě hřejivá a energická. Na první pohled zaujmou zejména výrazné oranžové odstíny a žlutá. Často jsou k vidění také jemné pastelové barvy. Protipólem jsou zemité khaki a olivové tóny, které působí velmi přírodně zejména díky časté kombinace s různě splétanou slámou. Volnočasová obuv je často doplněna metalickou povrchovou úpravou, díky které působí modely více noblesně.

(Více se dočtete v časopise Svět textilu & obuvi, vydání leden/únor 2022, který najdete mj. i na tomto webu.)