Trendy obuvi pro podzim 2021

12. 06 2021

rhm Praha – V nadcházející sezoně bude největší inspirací outdoorová obuv, jejíž prvky najdeme jak v dámských, tak pánských kolekcích. Návrháři spojují kontrastní elementy, díky čemuž se jim daří vytvořit vyváženou, univerzální obuv, která však nepůsobí fádně. Trendy je propojování hladké usně s matnými povrchovými úpravami i síťovanými textiliemi tak, aby vyniklo střihové řešení. V barevné paletě dominují zejména tmavší zemité odstíny, které jsou doplněny metalickými tóny. 

Pánská obuv 

Pánské obuvnické kolekce se zaměřují hlavně na střihová řešení. Na jedné straně stojí modely, které jsou oproštěné od zbytečně složitých konstrukcí a vynikají svou jednoduchostí. Na straně druhé naopak vítězí eklektismus a návrháři tak mísí nejen různé styly, ale také materiály a obuvnické střihy. Módní jsou především sportovnější střihy, do módy se navrací tradiční sneakery, avšak stále jsou oblíbené i takzvané bulky shoes s nápadně tvarovanou podešví. Z hlediska samotných střihů bude trendy holeňová obuv s měkkou výztuží kolem kotníku, chelsea boots i obuv ve stylu chukka. 

Podzimní kolekce jsou barevně velmi vyvážené. Proti neutrálním zemitým tónům, šedé, bílé a černé stojí výraznější akcenty, které v kolekcích hravě rezonují. V barevné paletě dominují nejrůznější odstíny žluté. V kolekcích se uplatňují tlumenější hořčicové, karamelové a velbloudí tóny, i sytější žlutá. Oblíbená je také zelená, zejména pak olivová, khaki a odstín xanadu.  

(více se dočtete v časopisu Svět textilu&obuvi, vydání květen/červen 2021 na této stránce)