Právě se nacházíte:

Trendy obuvi pro podzim 2023

13. 06 2023

rhm praha – Podzimní sezona přináší pestré kolekce, ve kterých se mísí nostalgická nálada spolu s moderními siluetami obuvi a nápadnou barevností. Návrháři si zapůjčují mnohdy až protichůdné tendence z nejrůznějších období a stylů a velmi obratně je spolu propojují. Jak v pánských, tak dámských kolekcích si můžeme povšimnout trendu hranaté obuvi. Výrazný je též návrat k módě poslední dekády minulého století.

Dámská obuv

Podzimní obuvnické kolekce nabízí širokou škálu nejrůznějších střihů a siluet. Vidíme velmi výrazný příklon k osvědčeným klasikám minulého století. Těchto tendencí si můžeme povšimnout jak u sportovní obuvi, tak u elegantnějších střihů. Návrháři v některých případech střihy modifikují a dodávají jim více moderní, městský vzhled. Trendy budou výrazné barvy i metalické povrchové úpravy. Barevná paleta se obecně velmi projasňuje a zesvětluje. Návrháři hojně užívají pestré barvy, které na první pohled upoutají pozornost a staví tak obuv do popředí celého outfitu. Mezi nejvíce trendy odstíny lze zařadit například bordovou či žlutou.

 

Pánská obuv

V kolekcích je nesmírně výrazný návrat k minimalistickým siluetám a obecně klasickým, spíše elegantním střihům obuvi. Návrháři je obratně doplňují moderními prvky a vytváří tak příjemnou městskou obuv vhodnou do práce i na volný čas. Důraz je kladen na precizní zpracování, stále častěji pracují módní značky s udržitelnými a šetrně získávanými materiály. U sportovních modelů a tenisek roste obliba v používání 3D technologií, díky čemuž získávají sneakery jistý futuristický nádech. Velmi oblíbená bude v podzimních kolekcích obuv z velurové usně, která je navíc podtržena pestřejšími odstíny v podobě tyrkysové či hořčicové žluté. Trendy budou také vzory, zejména motivy zvířecích srstí, jako je leopard či hadina. (Více se dočtete v časopise Svět textilu & obuvi, vydání květen/červen 2023, které najdete mj. i na této stránce)