Trendy obuvi pro zimu 2016/17

19. 10 2016

js Düsseldorf/Milán – Jak v dámské, tak i v pánské módě přináší zimní sezona změny v barevnosti, siluetách, objemu a délkách. Pro obuv to znamená velkou škálu různých interpretací. Především se zkracuje vzdálenost mezi svrškem obuvi a lemem oděvu. Sukně s délkou na lýtka a zkrácené úzké kalhoty se kombinují s kotníčkovou obuví, která patří k must-have sezony. Minisukně a minišaty doplňují vysoké kozačky, jejichž výška může dosahovat až nad kolena. V pánské módě převládá ležérně sportovní vzhled, který podtrhují pohodlné zimní sneakery, kotníková a robustní holeňová obuv ve vzhledu pohorek a pracovní obuvi.    

 

DÁMSKÁ OBUV

Klíčovými součástmi dámského zimního šatníku jsou vlněné pláště, vesty, kardigany a kalhoty v širokých tvarech. Nové objemné modely vyžadují i masivnější obuv na silné podešvi, platformě nebo klínovém podpatku. Ke zvonovým kalhotám, kalhotám se zkrácenou délkou nohavice a ke kalhotovým sukním (culottes) je ideálním doplňkem kotníčková nebo pruženková obuv, polobotky v maskulinním vzhledu, ať už na podpatku nebo nízké podešvi. Šaty a sukně v rozšířené siluetě A se kombinují s kozačkami a kotníčkovými modely. Kotníčková obuv z velurové usně zdobená třásněmi dokonale ladí k tunikám a šatům v bohémském vzhledu. Kotníčková a holeňová obuv přitahuje pozornost zpracováním svršku s nápaditými aplikacemi třásní, řemínky, přezkami a kožešinovými detaily. Protože se zimní móda inspiruje vlivy 60. a 70. let, objevují se v nabídce obuvi i neotřelé kombinace materiálů ve vzhledu patchworku.

V barevnosti se i přes stálou oblibu černé prosazují trendové barvy jako jsou středně hnědé tóny přes koňakovou až po rezavou, tmavá vínová až po fialovou, modrá a klasická kombinace černé a bílé. Tlumené přírodní barvy a jemné pastely působí decentně a elegantně a dají se dobře kombinovat tón v tónu. Z materiálů se uplatní jak puristické hladké, tak velurové usně.   

Jaké jsou další trendy pro dámskou a pánskou obuv pro zimu 2016/17 se dočtete v aktuálním vydání Světa textilu&obuvi září/říjen 2016