Trendy obuvi pro zimu 2021/22

14. 10 2021

rhm Praha – Zimní měsíce s sebou přinášejí výrazné prosvětlení barevné palety. Kolekce na první pohled zaujmou převahou bílé, světle šedé a béžové obuvi, která je mnohdy laděna tón v tónu se zbytkem outfitu. Výrazná je také práce se střihy, kdy si můžeme povšimnou hravého propojování kontrastních siluet a detailů v rámci jedné obuvi. Návrháři tak představují modely, které jsou univerzální a nadčasové. 

Designéři dámskou obuv komponují tak, aby zákaznice nemusely v zimních měsících dělat kompromis mezi trendy a praktičností. Většina modelů je opatřena hrubou podešví či vysokou platformou, které lépe odizoluje chlad. Ty jsou dále kombinovány jak s elegantními, tak s více ležérními či sportovními svršky. Na jednotlivé modely jsou s oblibou aplikovány měkké hřejivé textilie, jako je například beránčí vlna. Využity jsou nejen na podšívce, jsou zakomponovány také do samotného designu a prostupují na svršek obuvi, kde zdobí horní lemy či spoje mezi jednotlivými střihovými díly. 

Sneakery jsou uzpůsobeny na chladnější měsíce zejména díky materiálům. Návrháři vyměnili jemné síťované textilie za hladkou či velurovou useň. V kolekcích pracují také s funkčními tkaninami, které se osvědčily například díky voděodolnosti.  

Z hlediska barevnosti dominuje jednoduchá přírodní paleta v čele s krémovými, béžovými a hnědými tóny. Ty jsou nejčastěji kombinovány s neutrální bílou či černou. Návrháři v zimní sezoně ustupují od jasných barev, nápadných povrchových úprav i výraznějších dekorů. 

(Více se o trendech dámské i pánské zimní obuvi dočtete v časopise Svět textilu & obuvi, vydání září/říjen 2021)