Trendy pánské módy pro jaro 2019

28. 12 2018 |

js Praha – V pánské módě se stále víc prosazuje sportovní výraz, lehkost a pohodlí pro nošení. To vše ovlivňuje i formální oblečení, které se představuje ležérně a sebevědomě v individuálně sestaveném looku. Vedle stále módní štíhlé siluety se zvolna začínají prosazovat i lehce širší střihy. Velkou roli hraje workwear, který působí autenticky a samozřejmě a tvoří zajímavý kontrast k formálním stylům. Vlivy z oblasti sportswearu se interpretují pěstěněji. Výrazné barvy, vzory a tisky poutají pozornost.  

V barevnosti se hodně objevuje modrá ve všech odstínech. Kombinuje se s šedou a bílou, také jemnou šeříkovou nebo mátovou zelenou. Přidávají se béžové, pískové a nugátové tóny, hnědá, sytá zelená, olivová a burgundská. Co se týká materiálů, důležité jsou strečové a lehké kvality a strukturní, hapticky zajímavé materiály. Směsi se lnem, bavlna a vlna  patří ke klasice. Přidávají se expresivní kára a vzorované pleteniny, které poutají pozornost. Ve vzorování se uplatní proužky a kára, kamuflážové vzory, colour blocking, motivy pop-art a džungle.

 

U obleků je i nadále klíčovým heslem štíhlá silueta. Důležité jsou koordinované programy sak a kalhot, z kterých si každý zákazník může vybrat a vytvořit individuální styl. Vedle drobných struktur a mikrodesénů se prosazují kára a glenčeky. Měkce konstruovaná separátní saka se zaoblenou ramenní partií poskytují dostatek pohodlí. Kombinaci saka a sportovně laděných kalhot téměř vždy doplňuje vesta.

Mezi kalhotami dominují výrazně barevnější chinos. Objevují se ve štíhlejších i pohodlnějších tvarech, s pasovými záhybky nebo s tunýlkovým průvlekem v pase a zkrácenou délkou nohavice. Základem jsou směsi bavlny s elastanem s mikrostrukturami. Casual nádech navozují různé typy oprání, vybledlé efekty a kusové barvení. Kalhoty ve štíhlé siluetě mohou být vzorované káry nebo proužky.   

 Více se dočtete ve vydání Světa textilu&obuvi listopad/prosinec 2018.

Diskuse