Trendy pánské módy pro jaro 2021

29. 01 2021

rhm Praha – Návrháři se v pánských kolekcích navrací zpět ke kořenům a adaptují klasické oděvní střihy do nových podob. Snahou je vytvořit dobře kombinovatelné, univerzální kolekce, u kterých je důležité kvalitní zpracování a využití ušlechtilých materiálů, jako je hladká i broušená useň či jemně zpracovaná, česaná vlna. Oblíbené je propojení elegantních, uhlazených střihů se sportovnějšími, volnočasovými prvky. V kolekcích tak vidíme například kombinace volných tepláků se saky či vrstvení košilí s obyčejnými tričky. 

Pánské jarní kolekce jsou postaveny na jednoduchosti a minimalismu. Ať už se to týká střihového řešení či barevnosti, důležité je decentní vyznění a čisté formy. Siluety jsou velmi vyvážené, ustupuje se od neforemných střihů a pozornost se navrací k precizní krejčovině, která dbá na vyvážené proporce. Ve většině kolekcích si můžeme povšimnout střihové transformace klasických kousků, jako jsou trenčkoty či kožené bundy, které jsou navíc doplněny o funkční prvky v podobě výrazných kapes či šňůrek s brzdičkami. 

Návrháři povětšinou zcela upouští od jakýchkoliv obrázků a konkrétních vzorů. Vítězí přísně geometrické obrazce a sportovně laděné nápisy a loga. Nejčastěji však nechávají celé outfity v jednobarevných, čistých plochách. Jarním kolekcím dominují především jemné krémové a béžové tóny, dále pak zemité odstíny hnědé, šedé a zelené. Akcenty tvoří celá paleta pastelových odstínů. V kolekcích se na pláštích a bundách uplatňují lehké, prodyšné tkaniny i elegantně zpracovaný fleece. Na nohavicích je stále oblíbenější temně modrý denim a teplákoviny s efektem melanže. 

(Více se dočtete ve vydání Světa textilu&obuvi listopad/prosinec 2020)