Trendy pánské módy pro léto 2022

7. 04 2022

Rhm Praha – Pánské letní kolekce přinášejí méně konvenční prvky. Oblíbené je především přepracování tradičních střihů, které dostávají nový, velmi svěží vzhled. Návrháři s oblibou pracují také s výraznými materiály a s energickou letní barevností, která zaujme pozornost zákazníků. Paleta obsahuje zejména světlé, avšak svěží tóny růžové, žluté či modré. Metalické povrchové úpravy jsou častým prvkem a vyskytují se ve velkém množství pánských kolekcí. 

Stejně jako v dámských kolekcích, tak i v těch pánských se oblíbeným kouskem stávají kardigany. Od těch zimních se odlišují především využitím jemnějších a méně hřejivých materiálů a dále pak více hravou barevností. Obměnou prochází také blejzry či košile, které se v letních kolekcí objevují v novém, úpletovém provedení a dostávají tak více ležérní, mnohdy až sportovní ráz.

V letních kolekcích najdeme mnoho prvoplánově nápadných až extravagantních prvků. Mezi ně se řadí například textilie s jemným třpytem či metalickým odleskem. V kolekcích se uplatňují také méně tradiční prvky jako jsou například pajetky či blyštivé výšivky. Výrazné jsou také drobné galanterní doplňky v podobě knoflíků s hrubým reliéfem či masivních zdrhovadel.

V nadcházející sezoně můžeme pocítit silnou spjatost s přírodou, která se projevuje jak na barevnosti, tak na volbě materiálů. Oblíbené jsou nejrůznější směsi bavlny, tencel vyráběný z celulózových vláken, ale také tradičnější letní materiály, jako je například len. K vidění jsou zejména v tlumenějších přírodních tónech hnědé, béžové a khaki. Velmi trendy bude v letních měsících minimalistický odstín taupe a ecru.

 

(Více se dočtete ve vydání březen/duben 2022)