Trendy pánské obuvi pro zimu 2022/23

9. 10 2022

rhm Praha – Ačkoliv je v zimních kolekcích kladen největší důraz zejména na pohodlí a dobré funkční vlastnosti v podobě voděodolnosti či termoregulace, návrháři se snaží tyto aspekty skloubit dohromady s nápadným designem. Zaměřují se na netradiční struktury povrchů, které jsou doplněny zajímavým střihovým řešením. Díky tomuto spojení pak vznikají jak v dámských, tak pánských kolekcích neotřelé prvky a linie.  

V pánských kolekcích neujdou pozornosti jisté eklektické tendence, které se projevují zejména v kombinaci kontrastních střihů a stylů. Díky těmto netradičním spojením vytvářejí návrháři obuv, která je nadčasová, a přesto jde ruku v ruce s nejnovějšími trendy. Povšimnout si můžeme velmi důmyslné práce se svrškem obuvi. Návrháři ho člení na spoustu menších střihových dílů, které od sebe oddělují jak barevně, tak materiálově. Obecně si můžeme v kolekcích povšimnout také práce s kontrastními barvami v rámci jedné obuvi. Světlé podešve jsou doplňovány tmavými svršky a obráceně. Stejně tak pracují s aplikací kontrastních log, elastických vsadek či šněrovadel.  

 

Urban hiking 

V zimních kolekcích dochází k perfektními skloubení outdoorové obuvi s tou městskou. Hlavní myšlenkou je praktická obuv, kterou lze využít na nejrůznější příležitosti, terén i počasí. Základem je kotníková obuv s funkčními prvky v podobě zpevněného či vyztuženého střihového dílu v oblasti kotníku a masivní šněrování. Nechybí ani výrazně členité masivní podešve. Návrháři se snaží zachovat eleganci zejména v barevné paletě a ve zvolených materiálech. Často kombinují hladké i velurové usně v podobných tónech. Zajímavou myšlenkou je propojení outdoorové siluety s elegantním mokasínovým střihem. 

 

(Více se dočtete na stránkách časopisu Svět textilu & obuvi, vydání září/říjen, které najdete mj. na tomto webu)