Trendy spodního prádla pro jaro a léto 2021

8. 04 2021

rhm Praha – Jarní a letní sezona bude rozjasněna veselými, hravými barvami, které jsou aplikovány napříč všemi kolekcemi. Klíčový je zejména komfort, který je důležitý jak při střihové konstrukci, tak u volby materiálů. Oblíbené budou v této sezoně měkké bavlněné sety, které jsou příjemné na pokožce a nikde netlačí, vhodnou volbou je také chladivý satén, který se uplatňuje především u nočního prádla. 

Stejně jako u dámského prádla, tak i u toho pánského se hledí na komfort. Návrháři dbají na perfektně střižené konstrukce a pečlivý výběr materiálů, které se zároveň snaží kombinovat se současnými trendy. V kolekcích se objevuje například kombinace světle šedé a syté žluté, které jsou podle společnosti Pantone zvoleny barvami pro rok 2021. Z hlediska barevnosti pak vítězí zejména zelené a modré odstíny, elegantní černá či ocelově šedá. Drobné akcenty v podobě červené, růžové či bílé pak celkovou barevnost harmonicky vyvažují. Barevná paleta se obecně posouvá od neutrálních tónů k hravějším odstínům. 

Mnoho značek se snaží spodní prádlo navrhnout tak, aby bylo vhodné pro všechny celodenní aktivity, od sportu až po čas strávený doma. Důležitou roli hraje materiál, značky často využívají přírodní mikromodal CloudSoft, jelikož je příjemný na nošení a netlačí. Stejně tak je oblíbený materiál Lyocell, který je velmi prodyšný a lehký. Klasiku pak představuje měkký, bavlněný úplet, který dobře odvádí vlhkost. 

I tuto sezonu budou nejobvyklejším střihem zejména boxerky, které vidíme v krátkém provedení sahající pouze pár centimetrů pod rozkrok. Oblíbené však budou i volnější, krátce střižené trenýrky.  

 

(Více se dočtete v časopise Svět textilu&obuvi, vydání březen/duben 2021, na tomto webu)