Trendy spodního prádla pro jaro a léto 2022

7. 04 2022

rhm Praha – V jarní a letní sezoně se značky čím dál tím více věnují tématu udržitelnosti a přirozenosti. Základem je jednoduchost a komfort, který ovšem nevylučuje stylovost a eleganci. Návrháři se inspirují u běžných, módních kolekcí, díky čemuž se začínají stírat rozdíly mezi kolekcemi spodního prádla, nočního i domácího oblečení.

Dámské prádlo

Kolekce pro jaro a léto 2022 jsou důkazem, že pohodlí a smyslnost jsou si blíž než kdy jindy. Přestávají být protikladem a jdou ruku v ruce jak z hlediska využívaných střihů, tak z hlediska materiálů. Návrháři se do kolekcí snaží navracet střihy, které nositelky nijak neomezují a dopřávají tělu svobodu a přirozený pohyb. Ženy chtějí v první řadě pohodlné prádlo, které však musí být slušivé. V kolekcích vidíme lehké, avšak pevné úplety či bavlněné krajky. Roste zájem o přírodní materiály. V kolekcích se objevují ekologicky vyráběné či recyklované tkaniny, které jsou opatřeny nejrůznějšími certifikáty, jako je MADE IN GREEN by OEKO-TEX® či organická bavlna s GOTS certifikátem.


Denní prádlo

V kolekcích spodního prádla se odráží experimentování a touha po jedinečnosti. Ta je patrná při jak při volbě barev, tak u střihového řešení. Návrháři přepracovávají klasické střihy, které dostávají novou, hravou podobu. Klasické funkční prvky v podobě kostic a výztuží jsou nahrazovány jak podpůrnými pásy pod prsy, tak díky modifikaci střihů, které zajistí pevnost i dostatečnou oporu. Bralette se stává střihem pro každé poprsí.

Jedněmi z nejoblíbenějších materiálů budou v nadcházející sezoně jemné síťoviny a měkké, splývavé tyly. Často fungují jako náhrada za příliš dekorované krajky a ozdobné prýmky.
 

Noční prádlo a domácí oblečení

Kolekce nočního prádla přináší elegantně střižené noční košilky a soupravy nohavic a vzdušných halenek. Kousky jsou promyšlené do posledního detailu, a to jak z hlediska zajímavých střihových invencí, tak díky použití na první pohled funkčních prvků, které však v těchto případech hrají pouze dekorativní roli. Dominuje pastelová ovocná barevná paleta v čele s meruňkově oranžovou a banánově žlutou.

U domácího oblečení je nejvíce cítit vliv sportovní módy. Oblíbené jsou upnuté legíny s hravými průstřihy i oversized teplákové soupravy. Svěží barevnou paletu střídají hravé zvířecí motivy zebří či leopardí srsti a klasické geometrické vzory, zejména proužky různých šířek.

 

(Celý článek si přečtete ve vydání březen/duben 2022)