Trutnovská Kara je opět na nohou

7. 02 2023

Trutnov - Společnost Kara na Trutnovsku má za sebou nejtěžší období své historie. Předchozí majitel ji poslal do insolvence a vymanit se zní podařilo až 1. dubna loňského roku. Tomu dopomohl její původní majitel Zdeněk Rinth. Do stabilizace vložil miliony z vlastní kapsy.  „Velkou zásluhu na tom mají i naši zaměstnanci,“ tvrdí.   Firma Kara je největší česká společnost, která vyrábí koženou a kožešinovou konfekci pro muže a ženy. Její výrobky jsou oblíbené napříč všemi věkovými kategoriemi.  „Kara má za sebou velmi složité období, ale proces insolvence skončil a firma jede v modelu, který fungoval kdysi, když jsem firmu řídil před jejím prodejem. Musím to zaklepat, ale daří se nám dobře,“ uvedl pro Hradeckou Drbnu Rinth. Podle jeho slov je společnost v dobré kondici a podařilo se splatit všechny její dluhy.   „Není to samozřejmě jen moje zásluha, ale věřil jsem, že se Karu podaří zachránit, i kvůli tomu, že se mnou do toho šly všechny někdejší kolegyně, celá parta. Sám nezmůžete nic. Kromě toho pomohli zákazníci,“ dodal současný majitel.   Bývalý majitel přestal zaměstnancům vyplácet mzdy. I proto se celá řada zaměstnanců rozhodla společnost opustit a hledat nové zaměstnání. „Když jsem se ale rozhodl, že se na to dál nemůžu dívat a rozhodl se vrátit Karu postavit zpátky na nohy, všem jsem volal, zda do toho půjdou se mnou. Souhlasili všechny,“ uvedl Rinth.   Do společnosti pod staronovým vedením se nevraceli zaměstnanci pouze z fabriky. Šlo i o prodavačky do obchodů. „Všichni zaměstnanci chápali, že je potřeba nejdřív firmu zachránit, pořádně pracovat, a pak teprve můžeme začít přemýšlet o rozvoji, o plánech, i třeba o odměnách a podobně. Všichni to vydrželi a za to jim patří velký dík,“ dodal. Zdroj: Zpravodajský web Hradecká Drbna   (Celý článek o trutnovské firmě Kara se dočtete v časopise Svět textilu & obuvi, vydání leden/únor 2023, který najdete mj. i na tomto webu)

Trutnov - Společnost Kara na Trutnovsku má za sebou nejtěžší období své historie. Předchozí majitel ji poslal do insolvence a vymanit se zní podařilo až 1. dubna loňského roku. Tomu dopomohl její původní majitel Zdeněk Rinth. Do stabilizace vložil miliony z vlastní kapsy.  „Velkou zásluhu na tom mají i naši zaměstnanci,“ tvrdí.

 

Firma Kara je největší česká společnost, která vyrábí koženou a kožešinovou konfekci pro muže a ženy. Její výrobky jsou oblíbené napříč všemi věkovými kategoriemi.  „Kara má za sebou velmi složité období, ale proces insolvence skončil a firma jede v modelu, který fungoval kdysi, když jsem firmu řídil před jejím prodejem. Musím to zaklepat, ale daří se nám dobře,“ uvedl pro Hradeckou Drbnu Rinth. Podle jeho slov je společnost v dobré kondici a podařilo se splatit všechny její dluhy.   „Není to samozřejmě jen moje zásluha, ale věřil jsem, že se Karu podaří zachránit, i kvůli tomu, že se mnou do toho šly všechny někdejší kolegyně, celá parta. Sám nezmůžete nic. Kromě toho pomohli zákazníci,“ dodal současný majitel.  

Bývalý majitel přestal zaměstnancům vyplácet mzdy. I proto se celá řada zaměstnanců rozhodla společnost opustit a hledat nové zaměstnání. „Když jsem se ale rozhodl, že se na to dál nemůžu dívat a rozhodl se vrátit Karu postavit zpátky na nohy, všem jsem volal, zda do toho půjdou se mnou. Souhlasili všechny,“ uvedl Rinth.   Do společnosti pod staronovým vedením se nevraceli zaměstnanci pouze z fabriky. Šlo i o prodavačky do obchodů. „Všichni zaměstnanci chápali, že je potřeba nejdřív firmu zachránit, pořádně pracovat, a pak teprve můžeme začít přemýšlet o rozvoji, o plánech, i třeba o odměnách a podobně. Všichni to vydrželi a za to jim patří velký dík,“ dodal.

Zdroj: Zpravodajský web Hradecká Drbna

 

(Celý článek o trutnovské firmě Kara se dočtete v časopise Svět textilu & obuvi, vydání leden/únor 2023, který najdete mj. i na tomto webu)