Právě se nacházíte:

Úvodní slovo

7. 08 2023

Vážení čtenáři,  právě jste se začetli do dalšího vydání odborného časopisu Svět textilu & obuvi. Toto letní číslo je pravidelně věnováno mezinárodním veletrhům STYL a KABO, které se letos konají ve dnech 19.-21. srpna na brněnském Výstavišti. Jaké novinky tyto veletrhy nabízejí, co vše tam uvidíte a jaký je doprovodný program, o tom se dočtete na straně 20. Kromě toho jsme pro vás tradičně připravili řadu článků, rozhovorů a ekonomických rozborů z textilní, oděvní a obuvnické branže. Tak například na stranách 8-11 představujeme trendy dámského a pánského spodního prádla pro podzim a zimu 2023/24, na stranách 14-15 trendy oděvů pro mladé zákazníky a na stranách 16-17 pak trendy kožené galanterie.   Na straně 21 se dočtete, jaké bylo první letošní pololetí v tuzemském maloobchodě. Již na tomto místě vám můžeme sdělit, že obchodníci prožívají těžké období, tržby jim opět v meziročním srovnání klesly. A co hůře: tempo poklesu se neustále stupňuje. Lidé zkrátka šetří a vybírají si, kde nakoupí.  A tak v tomto boji o zákazníky vyhraje jen ten nejlepší… O něco optimističtější je studie firmy ManpowerGroup ČR, která se zabývá situací na tuzemském trhu práce.  „Po velmi nejistém začátku roku se na jaře vrátila na trh práce důvěra“ tvrdí Jaroslava Rezlerová, generální ředitelka ManpowerGroup Česká republika. Ovšem situace není tak jednoznačná. Podle prognózy pro třetí čtvrtletí 2023 bude sice 35 % organizací zaměstnance nabírat, ale více než každá šestá firma plánuje spíše propouštět. Více se dočtete na straně 25 tohoto vydání našeho časopisu.  Přeji vám ničím nerušené čtení v této nelehké době.  Michal Korol, šéfredaktor  

Vážení čtenáři, 

právě jste se začetli do dalšího vydání odborného časopisu Svět textilu & obuvi. Toto letní číslo je pravidelně věnováno mezinárodním veletrhům STYL a KABO, které se letos konají ve dnech 19.-21. srpna na brněnském Výstavišti. Jaké novinky tyto veletrhy nabízejí, co vše tam uvidíte a jaký je doprovodný program, o tom se dočtete na straně 20. Kromě toho jsme pro vás tradičně připravili řadu článků, rozhovorů a ekonomických rozborů z textilní, oděvní a obuvnické branže. Tak například na stranách 8-11 představujeme trendy dámského a pánského spodního prádla pro podzim a zimu 2023/24, na stranách 14-15 trendy oděvů pro mladé zákazníky a na stranách 16-17 pak trendy kožené galanterie.  

Na straně 21 se dočtete, jaké bylo první letošní pololetí v tuzemském maloobchodě. Již na tomto místě vám můžeme sdělit, že obchodníci prožívají těžké období, tržby jim opět v meziročním srovnání klesly. A co hůře: tempo poklesu se neustále stupňuje. Lidé zkrátka šetří a vybírají si, kde nakoupí.  A tak v tomto boji o zákazníky vyhraje jen ten nejlepší… O něco optimističtější je studie firmy ManpowerGroup ČR, která se zabývá situací na tuzemském trhu práce.  „Po velmi nejistém začátku roku se na jaře vrátila na trh práce důvěra“ tvrdí Jaroslava Rezlerová, generální ředitelka ManpowerGroup Česká republika. Ovšem situace není tak jednoznačná. Podle prognózy pro třetí čtvrtletí 2023 bude sice 35 % organizací zaměstnance nabírat, ale více než každá šestá firma plánuje spíše propouštět. Více se dočtete na straně 25 tohoto vydání našeho časopisu. 

Přeji vám ničím nerušené čtení v této nelehké době. 

Michal Korol, šéfredaktor