Val:ue – veletrh kvalitní mainstreamové módy

24. 10 2021

Frankfurt nad Mohanem - Veletrh Messe Frankfurt představuje novou platformu pro kvalitní mainstreamovou a lifestylovou módu. Nová akce s názvem val:ue rozšiřuje Frankfurt Fashion Week o doplňkový segment módního trhu. Na frankfurtském výstavišti se ve dnech 18. až 20. ledna 2022 poprvé sejdou mezinárodní značky, výrobci, návrháři a nákupčí. 

„Val:ue je v rámci frankfurtského týdne módy novou koncepcí a středobodem setkávání nejdůležitějších představitelů světa módy. Pevně etablované maloobchodní značky ze segmentu kvalitního mainstreamu se zde mohou nejenom setkávat a vyměňovat si zkušenosti, ale také v prvotřídních prezentacích vrcholných kolekcí hledat a nacházet odpovědi na naléhavé problémy vyvolané procesem transformace, který v tomto odvětví v současnosti probíhá. Jinými slovy, Val:ue doplňuje Frankfurt Fashion Week o další segment trhu a zajišťuje kompletní pokrytí módního spektra," říká Claudia Franz, ředitelka pro brand management divize Apparel Fabrics & Fashion společnosti Messe Frankfurt.   

Přední a nezávislé značky 

Platforma val:ue představuje nejnovější módu a trendy pro nadcházející sezonu v segmentech pánského a dámského oblečení, obuvi, koženého zboží, doplňků a životního stylu. Z tohoto důvodu se zaměřuje na firmy s dobře rozvinutým povědomím o značce a širokou prodejní sítí, tj. faktory, které jsou hybnou silou inovací. Do centra pozornosti nového veletrhu módy se tak dostává především vývoj produktů orientovaných na zákazníka a zelenou mají nové logistické koncepce, digitalizace a větší udržitelnost mainstreamového zboží. Val:ue ukazuje, jak úspěšné a hojně prodávané značky přistupují k aktuálním i budoucím výzvám a jak využívají příležitostí, které jim proces transformace nabízí. Textilní sektor má nyní díky val:ue k dispozici nejen kompaktní platformu pro podnikání a obchod, ale také skvělé řešení pro kupující ve formě konceptu one-stop-shop. Vítejte v samém epicentru světa módy, v němž lze nalézt jak velké mezinárodní značky, tak nové a ambiciózní nezávislé značky.  

Novinka: sourcing na Frankfurtském týdnu módy 

Vzhledem k výzvám vyplývajícím z probíhající transformace odvětví a geografických změn, k nimž dochází v hodnotovém řetězci, jsou profesionální řešení sourcingu dnes důležitější než kdykoli v minulosti.  

Organizátoři se proto rozhodli val:ue účelně doplnit o navazující téma sourcingu oděvů ve světě módy. V tomto segmentu předvádějí zavedené i začínající firmy svá individuální řešení pro všechny módní značky – včetně nebrandovaného sortimentu a privátních značek vyznačujících se vysokým standardem kvality. Pro oděvy, doplňky, tašky, obuv a kožené zboží je val:ue místem navazování nových mezinárodních obchodních vztahů a důvěryhodných partnerství. Stručně řečeno - segment sourcingu módního sortimentu umí díky val:ue nabídnout návštěvníkům Frankfurt Fashion Week řadu dalších možností nákupu. 

Impulsy pro transformaci módního odvětví  

Val:ue podporuje 17 cílů udržitelného rozvoje (Sustainable Development Goals/SDG) OSN v oblasti sociálních, ekonomických a ekologických změn. Na cíle udržitelného rozvoje se odkazuje i na prvním běhu akce val:ue a od roku 2023 budou cíle udržitelného rozvoje dokonce pro účast firem podmínkou. S touto strategií má val:ue přinést nové impulsy pro transformaci módního sektoru, více zacílit tuto platformu na udržitelnou budoucnost a vytvořit nové příležitosti pro vystavovatele, kteří zde mohou upozornit na své závazky v oblasti udržitelnosti a získat tím konkurenční výhodu. 

Zaregistrujte se nyní a buďte součástí prvního běhu val:ue 

Val:ue zve mezinárodní módní komunitu k účasti na nové akci. Módní značky a obchodníci s módou mohou být díky val:ue v pomyslných startovních blocích již ve chvíli, kdy se začne formovat transformace odvětví. Od 18. do 20. ledna 2022 bude Frankfurt žít mottem "uvažovat o módě jinak". 

Další podrobnosti a registrace: www.value.messefrankfurt.com 

Instagram: https://www.instagram.com/value.frankfurt/ 

Facebook: https://www.facebook.com/value.frankfurt 

LinkedIn: https://www.linkedin.com/showcase/val-ue/ 

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC765CqmfgDRFzLgGsZp3ysA 

Na Frankfurt Fashion Week se schází komunita fanoušků módy a životního stylu. Celá akce je ekosystémem složeným z veletrhů, konferencí, přehlídek a akcí zaměřených na témata budoucnosti, zejména udržitelnost a digitalizaci. Na Frankfurt Fashion Week se ve dnech 18. až 20. ledna 2022 setkají exekutivní pracovníci, začínající i etablované firmy a guru mezinárodního módního byznysu. Za akcí stojí čtyři silní partneři: Iniciátory jsou společnost Messe Frankfurt, největší světový organizátor veletrhů, kongresů a akcí s vlastním výstavištěm a Premium Group, pořadatel největšího evropského veletrhu módy, zatímco hostiteli jsou Frankfurt a německá spolková země Hesensko.