Veletrhy STYL a KABO, Brno, 19.-21. srpna 2023

7. 08 2023

Brno - Srpnové veletrhy STYL a KABO uvítají ve dnech 19.-21. srpna 2023 zahraniční vystavovatele ze 14 zemí a představí více jak 150 firem, které uvedou své módní novinky. Na co se vystavovatelé mohou na 61. ročníku veletrhu těšit nám prozradil ředitel módních veletrhů Martin Škarka. 

Jaké je postavení veletrhu STYL a KABO mezi evropskými veletrhy a jaký je poměr zahraničních firem?  

Jsme ve středoevropském regionu veletrhem módy s pozoruhodně dlouhou historií. Tím chci říci, že kontinuita, kterou se nám daří držet, podporuje důvěru tuzemských i zahraničních vystavovatelů. Mezinárodní aspekt veletrhu je klíčovým faktorem kvality této akce a do budoucna mu chceme věnovat významnou pozornost. Na nejbližším ročníku přivítáme 40 % zahraničních vystavovatelů. 

 Jak se mění zájem o veletrh po pandemii koronaviru? 

Jsem rád, že mohu říci, že se pozvolna zvyšuje zájem firem. Vrací se k nám i vystavovatelé, kteří se neúčastnili již několik ročníků, ještě před pandemií. To považuji za dobrý směr, který veletrh nabral. Ukazuje se, že účast na veletrhu firmám stále dává smysl v jejich obchodních strategiích. 

Které firmy se konkrétně na scénu vrací? 

Na veletrh se opět vrátil velkoobchod Planet Shoes s dětskou obuví a bačkůrkami, JD Fashion s designovými dámskými oděvy nebo firma Dantes prezentující módní klobouky. Po delší odmlce se vrací i společnost TRAXIN. Představí módní doplňky, obuv a kabelky značek SAFE STEP, Laura Vita a MISSTIC. Prezentovat se budou také kabelky Oilily či prodejce dětské obuvi Piccolo. MEDICO PREVENT představí dámskou, pánskou i dětskou obuv značek BF, Xti, Navaho a Refresh. Milovníci trekingu se opět mohou těšit na špičkové italské boty Grisport od společnosti VALVO a řadu dalších módních novinek od zajímavých firem.  

(Celý rozhovor najdete v časopise Svět textilu & obuvi, vydání červenec/srpen 2023, které je mj. i na tomto webu)