Veletrhy Styl a Kabo: Nový ředitel

9. 06 2022

Brno – Po 18 letech dochází ke změně v čele veletrhů Styl a Kabo v Brně: Odcházející ředitelku projektu Gabrielu Císařovou nahradil 1. května letošního roku nový šéf týmu, Martin Škarka. Svět textilu & obuvi ho v této souvislosti požádal o rozhovor.

Přicházíte z „domácího“ prostředí, tedy akciové společnosti Veletrhy Brno. To vám jistě pomůže v rychlé adaptaci na novém místě…

Na výstavišti jsem už 18 let a za tu dobu jsem si stihl projít různými profesemi napříč firmou. Myslím, že to je dobře, když si člověk vyzkouší vše, co je k účasti na veletrhu potřeba. Začínal jsem na odboru realizace, kde se chystají stánky. Prošel jsem postupně, od těch nejmenších po složité, a to jak na domácím výstavišti, tak i v zahraničí. Od samostatných projektů jsem se dostal k vedení týmu a předchozí zkušenosti jsem tak mohl zúročit v oddělení služeb, kde působím dodnes. Nicméně nyní mě čeká vedení celého projektu. Těším se na to, je to pro mě nová výzva.

S jakým cílem přicházíte do řízení projektu Styl a Kabo?

Veletrhy Styl a Kabo jsou dobře zavedenými projekty, které jako asi snad jediné fungovaly i během covidu. Letos máme už 59. ročník a příští rok budeme slavit „šedesátku“. Myslím, že akce tohoto střihu nikde u nás není. Chtěl bych se zaměřit na oslovení nových firem a jejich přizvání do projektu. Zároveň nechceme ztratit kontakt s vystavovateli, kteří tady byli v minulosti a z různých důvodů odešli. Rád bych se intenzivněji věnoval podpoře našich vystavovatelů a jejich nákupčích. Rozhodně se zaměřím na posilování brandu Styl a Kabo.

Počítáte s nějakými změnami již v srpnovém vydání módních veletrhů?

Tím navážu na vaši minulou otázku. Změnou jsem tedy já a kolegyňka Zuzka (smích), která bude mít na starost servis pro vystavovatele, jinak je tým stále ve stejném složení. Musím říct, že pro mě bude prioritou kvalitní spolupráce s našimi vystavovateli. Pro Styl a Kabo je synonymem fashion show. Proto jsme opět obnovili módní přehlídky, do kterých se mohou zapojit i naši vystavovatelé. Prezentace tohoto typu byly za poslední dva roky velmi omezené, a proto věřím, že zájem bude ze strany vystavovatelů i obchodníků velký. Pro ně a jejich partnery dále chystáme během akce workshopy, například vizážistické okénko známého makeupartisty Pavla Bauera nebo přednášky známých stylistů, a to vždy na nějaké konkrétní téma. Věřím, že program bude zajímavý, nechte se překvapit.

Takže chápu-li to správně, chcete vystavovatelům zpříjemnit čas strávený na veletrhu.

Našim cílem je umožnit vystavovatelům uzavřít výhodné kontrakty, ale také si užít zajímavé workshopy a pobavit se. Prostě, aby se zde cítili dobře a rádi se vraceli. Máme nový videotým, který bude připravovat materiály na náš web, FB a Instagram. Takže pokud projeví vystavovatel zájem, může nás oslovit a my mu bezplatně natočíme krátké video a rozhovor. Stačí sledovat náš web, kde se zájemci dozví více. A kolegové budou samozřejmě vystavovatele o možnostech, které jim nabízíme – informovat.

Jakou mají podle vás klasické kontraktační veletrhy Styl a Kabo budoucnost?

Myslím, že jsou obory, kde je důležité nabízený produkt vidět, zjistit, z jakého materiálu je vyrobený a jak vypadá ve skutečnosti. Když si nákupčí jde nasmlouvat celou kolekci ať již oděvů nebo obuvi, vždy je přece důležité si to „osahat“ a mít představu, co do svého obchodu nakupuji. Veletrh je příležitostí, nejen získat přesnější představu o tom, co chci, nebo potřebuji, dalším benefitem je inspirace, kterou si díky setkání s ostatními vystavovateli odnáším. Zásadní ale je, aby byly spokojené obě strany – jak vystavovatelé, tak nákupčí. Pokud budou, tak veletrh má stále smysl.

Děkuji za rozhovor: Michal Korol