Právě se nacházíte:

Zdravotní obuv

7. 08 2021

rhm Praha – Komfort už neznamená, že zákazníci musejí obětovat styl a vzdát se posledních trendů. Rozdíly mezi kolekcemi zdravotní obuvi a klasickými módními kolekcemi se stále více stírají a značky nabízejí moderní, mladistvý design. Módní obuvnické značky stále více dbají na to, aby byla obuv pohodlná na noze a jednotlivé modely doplňují odpruženou podešví či měkkou, dobře tvarovanou stélkou.

U trendů si můžeme všimnout jistého umírnění a sázky na ověřený design. Návrháři se soustředí na precizní střihové řešení a ustupují od složitých dekorů. V kolekcích tak nabízejí modely v základní barevné paletě, které jsou řešeny tak, aby byly co nejvíce univerzální a dobře kombinovatelné se zbytkem šatníku. Hlavní pozornost upoutají vysoké, měkké podešve, které jsou nejen funkční, ale také velmi módní. Trendy jsou jednobarevné, velmi často světlé, podešve s drsným profilem. Povšimnou si můžeme také tvarově decentnějších variant, které však naopak zaujmou horizontálním, kontrastním pruhováním.

Obuv je řešena tak, aby byla stabilní v každé části chodidla a zároveň respektovala jeho přirozené tvarování. Důležité je odpružení, které zajistí zejména na nestabilním, zimním terénu ochranu kloubů. Podešve je často složené z několika vrstev, kdy každá z nich zajišťuje odlišnou funkci. Důležité je, aby byly odlehčené, což zákazníci ocení zejména při celodenním nošení.

Oblíbená je také obuv, ve které jsou umístěny stélky z paměťové pěny. Ty díky preciznímu tvarování zajišťují oporu příčné i podélné klenby, tudíž při dlouhém nošení nedochází k pocitu únavy a těžkých nohou. V mnoha kolekcích však návrháři umožňují stélku vyměnit a nahradit jí speciálními, zdravotními stélkami, které lépe odpovídají potřebám jednotlivých zákazníků.

Stále větší trend představuje barefoot obuv, která je k dostání také v zimní variantě. V kolekcích se tak objevují nejen sneakery, ale také kotníková obuv se zateplením z měkké merino vlny. Podešve jsou protiskluzové, ale díky své tenkosti zajišťují chodidlu dostatečnou svobodu pohybu.

 

(Více se dočtete v časopise Svět textilu & obuvi, vydání červenec/srpen 2021).