Trendy dámské módy pro zimu 2018/19

23. 10 2018

js Praha -  V trendu je jednoduchost a funkční design, minimalismus a vysoce kvalitní materiály. Nechybějí však ani dekorativní až opulentní prvky, zdůrazňující ženskost. Pohodlí je klíčové, stírají se hranice mezi formálním a ležérním, starým a novým, mezi novými technologiemi a tradičním řemeslným uměním. Kreativní hra s materiály, vzory a tvary definuje nové styly. K důležitým trendům patří crossdressing, vytváření individuálního looku kombinacemi nesourodých až protikladných součástí. Klíčová je uvolněná a zábavná hra s módou. Uvolněnost je vůbec hlavním motivem zimní sezony.      

V barevnosti poutají pozornost intenzivní barvy jako je červená a fialová, které jsou trendovými barvami zimy. Přidávají se nuance bordó, které vyniknou v rafinovaném spojení s tóny rosé. Dále pak světlé pastelové tóny modré, šeříková a lila, šedá v různých odstínech a samozřejmě černá. Metalické tóny ve všech odstínech se uplatní jako efektní detaily a aplikace. Mezi materiály se kromě tradičních vlněných tkanin a pletenin hodně objevují samety, kordy, imitace kožešin a plyše. Zajímavé kontrasty vytvářejí šifon s plyšem nebo s hrubým úpletem, vlna s hedvábím, samet s high tech materiály.

 

Ve vzorování dominují kára, proužky, motivy ze zvířecího a rostlinného světa. Tradiční vzory jako glenčeky, pepita a kohoutí stopa se objevují v kombinacích s femininními nebo sportovními prvky. S módními vlivy 80. let se jako dekorativní prvek vracejí perličky, hodně se uplatní jako decentní aplikace na svetrech a topech. Florální výšivky a nákladné aplikace zdobí pleteniny i usňové bluzony. Volány zůstávají módní, mohou se objevovat až v extrémních variantách na topech, halenkách a pulovrech, ale i na kabátcích, kalhotách a sukních.