Představujeme designéry: Josefina Bakošová

19. 10 2016

  Praha – Pokračujeme v našem seriálu, ve kterém představujeme návrháře a designéry z České republiky i ze zahraničí. Tentokrát vám představujeme Josefinu Bakošovou, která žije a tvoří v Praze.     

Jak jste se dostala ke své profesi?

K módě jsem se dostala vlastně skrze divadlo. Studovala jsem scénografii a tak nějak přirozeně jsem od samého začátku více inklinovala ke kostýmu než k scenografii. Když jsem studia dokončila, otevřela jsem si designovou galerii a začala jsem tvořit své kolekce. Divadlo jsem vlastně opustila.

Na co se specializujete a proč?

Snažím se vytvářet nositelné kolekce. Oblečení, které je pohodlné, elegantní a zároveň jedinečné. Miluji kabáty, dámské košile. V každé mé kolekci se objevují. Především ty kabáty - ty považuji za zásadní kus v šatníku každé ženy.Své kolekce tvořím dvakrát do roka. Mimo ně, mám ještě různé své projekty. Například jsem vytvořila sportovní mini kolekci pro úžasnou taneční skupinu 420people. Nebo ve spolupráci s Dagmar Tragorovou vytváříme šaty s kresbama od konkrétních dětí konkrétních maminek. Ty pak nosí šaty nebo košili s obrazem svého dítěte. Také vytvářím věci na zakázku. Převážně svatební šaty nebo šaty večerní.

Dokončení rozhovoru se dočtete v časopise Svět textilu&obuvi  vydání září/říjen 2016